ua en ru

Українці кинулися скуповувати житло в Туреччині

У грудні В Києві продавали квартири в 127 новобудовах, повідомили в ІАП Столична нерухомість. У минулому грудні таких було 144. Про це передають Вести.

У грудні В Києві продавали квартири в 127 новобудовах, повідомили в ІАП Столична нерухомість. У минулому грудні таких було 144. Про це передають Вести.

При цьому нова пропозиція в 2014-му зменшилося майже на 40%: за рік розпочато продаж всього в сорока об'єктах. "Це понад 13 тисяч квартир, порівняно з 19 тисяч квартир у 2013-м. Причому два об'єкта почали продаж квартир на етапі стовідсоткової готовності будівлі", - повідомила директор консалтингової компанії City Development Solutions (CDS) Ярослава Чапко.

Але фахівці все одно вважають результати року непоганими. "Якщо порівнювати з кризовим 2009-м, то більшість будівництв тоді було заморожено. У цьому ж році жодна з новобудов, почала продаж квартир, не зупинилася", - відзначають вони.

При цьому, за даними Української торговельної гільдії, в структурі пропозиції зараз переважають новобудови "економ" класу - 51,7%. Частка новобудов "комфорт" класу на початку грудня знизилася до 32,4% у структурі, а частка квартир бізнес-класу зросла до 15,9%.
На початку грудня середня ціна квадратного метра квартир в новобудовах економ-класу склала 11,2 тис. грн./кв. м, у бізнес-класі - 19,6 тис. грн/кв. м., у преміум-класі - 27 тис. грн.

Як показав аналіз, у бізнес-класі ціни практично не просіли в доларі, проте у відділі продажів можуть надати досить суттєву індивідуальну знижку. А в бюджетному сегменті економ-і комфорт-клас - вартість зросла на 23-28% у гривні, а в доларі зменшилася на 35-40%. Але це без урахування падіння за останній тиждень.

"У бюджетного житла існує певний межа міцності, і ми його майже досягли, тому що основні покупці бюджетного житла отримують зарплату в гривні. І щоб не відлякати їх, відділах продажів доводиться стримувати гривневі ціни", - повідомила Чапко.

За її словами, на сьогодні проекти з ціноутворенням до 12-14 тис. грн за квадрат відчувають найбільший приплив покупців, оскільки люди свої заощадження несуть на ринок нерухомості. У відділах продажів забудовників черговий бум, в деяких оформляють до десяти угод в день. "Чистих інвестиційних угод, коли вкладали кошти в об'єкт на перших стадіях будівництва і перепродавали квартиру після введення будівлі в експлуатацію, зараз мало. В минулому році такі операції приносили до 30% доходу в доларі, зараз ми можемо говорити тільки про зростання вартості в гривні", - уточнила Чапко.

Також експерт відзначила збільшення попиту наших громадян на зарубіжну нерухомість: українці вкладають кошти в житло Туреччини, Болгарії, Хорватії, Іспанії. "У цих країнах можна знайти недорогі апартаменти з видом на море до 50 тисяч євро, - повідомила Чапко. - У Туреччині попит наших співгромадян на нерухомість виріс на 30-35%, в Хорватії є дані про купівлю 7200 квартир українцями. Є також інтерес до Еміратів".