Як пояснити дитині, що таке Великдень

Інтригуюча атмосфера приготування до свята, та й саме свято нікого з дітей не залишає байдужим. У них з'являється величезна кількість питань, на які багато хто батьки відповідають, на жаль, поспішно або невизначено, а деякі не відповідають взагалі. «Мамо, а навіщо потрібно фарбувати яйця?» «А чому потрібно говорити «Христос воскрес?» Син моєї знайомої одного разу заявив: «Мама, я правильно здогадався? Христос – це ім'я, а воскрес – прізвище?» Не всі батьки одразу знаходять слова для доступного пояснення значення цього свята. А взагалі, якщо в цьому потреба?.. Що ж, судіть самі: у дітей, привчив до бездумного виконання обрядів, формується поверхове ставлення до важливих релігійних свят, традицій. Важливо, щоб дитина з дитинства розумів зміст того, що він робить, адже це дуже допоможе йому в дорослому житті. Йому не зможуть «нав'язати» що-небудь просто тому, що так треба і всі так роблять. Якщо зараз я навчу дитину «заглядати» вглиб речей, це зробить його розсудливим і думаючим людиною. Отже, свято Великодня. В якій формі пояснити дитині, чому ми святкуємо Великдень?

1. Для початку потрібно розібратися самому Батькові непогано і самому мати ясність у що-небудь, якщо є намір прояснити тему для свого чада. На допомогу приходить Біблія. У всіх чотирьох Євангеліях, в останніх главах, розповідається про смерть і воскресіння Христа. У самих Євангеліях Ісус пояснює, для чого потрібна Його жертва. Знаходячи розуміння в цьому питанні, ви зможете краще пояснити дитині істинний сенс свята.

2. Введіть чудову сімейну традицію: перед святом або під час святкування відведіть спеціальний час для читання біблійної історії, вказує на сенс свята. Поговоріть з дітьми про те, що вони почули, відповідайте на їхні запитання. (Те ж саме можна робити і на Різдво.)

3. Поясніть значення слова «Пасха» Це слово прийшло до нас з єврейської історії, і дослівно воно означає «пройти мимо». Одночасно воно розуміється як «жертва», а пов'язано це з історією виходу єврейського народу з єгипетського рабства, яка також описана в Біблії, в Старому Завіті. Сюжет такий: Бог здійснює страти серед єгипетського народу, бо впертий єгипетський фараон не бажає відпускати євреїв-рабів на свободу. І ось настає час останньої кари. Кожна єврейська сім'я отримує наказ від Бога – взяти із стада ягняти без жодного недоліку, заколоти його, кров'ю помазати косяки дверей, а м'ясо засмажити і з'їсти всією родиною. Вночі ангел смерті пройшов повз кожної двері, помазаною кров'ю ягняти, залишаючи в живих єврейських первістків і вражаючи первістків єгиптян. Після цієї страти єврейський народ був відпущений на свободу. Образ ягняти з Старого Завіту вказував на Христа, який приніс Себе в жертву за гріхи людей, про що пишеться в Новому Завіті. Ось чому смерть і воскресіння Христа, «Божого Ягняти» є центром свята Пасхи, а не паски і розфарбовані яйця.

4. Розтлумачте зміст привітання «Христос воскрес!» Поясніть, що Христос означає «Спаситель, Посланий від Бога». Воскрес – значить ожив. Чому Він ожив? Тому що Він не просто людина, але Бог, що має владу над смертю. Вітати когось фразою «Христос воскрес» – значить ділитися радісною новиною про Божу перемогу над смертю, над гріхом і над дияволом. Таким чином, той, хто щиро вірить і приймає жертву Христа, знаходить вічне життя і свободу від гріха і диявола. 5. Використовуйте дитячу Біблію з картинками Покажіть мультфільми, не спотворюють сенс Євангельських історій, наочні ілюстрації. Швидше за все, коли ви будете розповідати дитині про все це, на вас обрушиться лавина питань... Будьте готові і радійте цьому – значить, ваша дитина відкриває своє серце для таких важливих аспектів, як віра і духовність. Можливо, втілити цю ідею здається трудомісткою, непростою справою. Але якщо ми любимо своїх дітей – не треба шукати легких шляхів. Інакше втратимо багато, задовольняючись формальністю.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся