ua en ru

У Кабміні назвали умову для підвищення мінімальної зарплати

У Кабміні назвали умову для підвищення мінімальної зарплати Фото: Андрій Рева

У разі відмови парламенту прийняти відповідні закони, проект бюджету залишиться в колишньому варіанті

У проект державного бюджету на 2017 рік будуть внесені правки з урахуванням підвищення мінімальної заробітної плати у тому випадку, якщо Верховна Рада підтримає низку законів. Про це сьогодні на засіданні комітету ВРУ з питань податкової та митної політики заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми розрахували, в тому числі і соціальні нормативи, сподіваючись, що коли ВРУ прийняла, як ми називаємо, бюджет в першому читанні, затвердила основні параметри і внесла свої пропозиції. Ми також повинні зробити наші пропозиції, уряду, щодо коригування тих чи інших показників. Але вони стануть можливими тільки в тому випадку, якщо ВРУ погодиться одночасно з певними законодавчими змінами ", - заявив Рева, зазначивши, що у разі відмови парламенту прийняти відповідні закони, проект бюджету залишиться в тому варіанті, в якому був поданий до ВРУ у вересні.

За словами міністра, за два роки співвідношення фактичного і законодавчо визначеного розміру прожиткового мінімуму зменшилося з 88% до майже 45%.

"Тобто люди реально сьогодні знаходяться за межею біологічного виживання", - сказав Рева.

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко заявив, що підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень збільшить місцевих бюджетів на більш ніж 7 млрд гривень.