Кабмін ввів додатковий елемент захисту аграріїв від рейдерства, - Мартинюк

Кабмін ввів додатковий елемент захисту аграріїв від рейдерства, - Мартинюк

Українці отримали можливість додаткового захисту сільгоспземлі при здачі її в оренду

Кабмін на засіданні 6 грудня ухвалив постанову "Деякі питання удосконалення механізму захисту майнових прав на земельні ділянки", якою затвердив онлайн-перевірки даних про земельну ділянку при реєстрації договорів оренди шляхом обміну інформацією між Земельним кадастром та реєстром речових прав Мін'юсту. Про це заявив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Таким чином, за його словами, українці отримали можливість додаткового захисту своєї сільгоспземлі при здачі її в оренду.

Перша база даних містить інформацію про місце розташування земельних ділянок та їх характеристики, а друга – про власника та орендаря ділянки. Завдяки взаємообміну даними між ними в режимі реального часу, у разі спроби подвійної реєстрації оренди ділянки, що є одним із способів здійснення рейдерських атак, система буде блокувати реєстрацію договору, що також виключить можливість спотворення інформації на рівні реєстраторів.

Як зазначив Мартинюк, цю "антирейдерську парасольку" уряд відкрив тільки над відповідальними орендарями, які зареєстрували свої договори офіційно.

"Ті, хто продовжує використовувати землю в тіні, опосередковано самі провокують рейдерів, оскільки система не бачить їх договорів і відповідно не може гарантувати непорушність", - сказав він.

За даними Мін'юсту, синхронізація двох реєстрів проходить без збоїв, з 13 листопада було проведено близько 240 000 операцій і у 82% випадках інформація була ідентичною, а виявлені неточності скасовуються в онлайн-режимі, без контакту з чиновниками.

"Ми вводимо обов'язок державного реєстратора в випадку виявлення неповної або неточної інформації про власників або користувачів земельної ділянки направляти відповідні повідомлення у земельний кадастр", - сказала перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька.

За словами Мартинюка, таким чином новий функціонал буде опосередковано сприяти виправленню помилок у Державному земельному кадастрі.

"Це рішення суто технічне, але саме в цьому його перевага, оскільки не знадобилося довгих процедур внесення змін у законодавство. Враховуючи інші реформи в цьому напрямку, зокрема переклад реєстрів на систему Блокчейн, в Україні ми отримаємо, без перебільшення, одну з найбільш захищених систем реєстрації прав власності у світі", - сказав він.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся