Уряд встановив більш жорсткі критерії до уповноважених банків для виплати зарплати бюджетникам

НовиниЕкономіка    25.01.2016 - 13:19
Фото: Кабінет міністрів Украни
Фото: Кабінет міністрів Украни

До переліку уповноважених банків зможуть потрапити найбільш надійні банківські установи країни

Кабінет міністрів України затвердив зміни до постанови "Про удосконалення механізму виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та державної соціальної допомоги" в частині встановлення більш жорстких критеріїв до уповноважених банків та оновлення переліку таких банків, передає прес-служба Міністерства фінансів.

"Запропоновані зміни підвищать ефективність і прозорість у виборі банків для використання в державному секторі, а також підвищать рівень захищеності виплат працівникам бюджетних установ та державної соцдопомоги... До переліку уповноважених банків зможуть потрапити дійсно найбільш надійні банківські установи країни", - сказано в повідомленні.

Зокрема, були додані наступні критерії:

- частка активів банку складає не менш як 1,0% активів банківської системи;
- банк володіє облігаціями внутрішньої державної позики в розмірі не менш як 20% регулятивного капіталу банку;
- на час проведення конкурсу банк провадить діяльність на банківському ринку не менше трьох років;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів до постійної діючої комісії Нацбанком до банку не застосовувались заходи впливу у вигляді обмеження, зупинення чи припинення здійснюваних банком операцій;
- протягом трьох останніх місяців на момент подання документів банк дотримується економічних нормативів, установлених Нацбанком;
- банк є учасником ФГВФО, крім випадків, передбачених законом, та не має фінансової заборгованості перед ФГВФО щодо сплати зборів, штрафів, пені;
- у банку відсутня заборгованість із сплати податків і зборів;
- до банку, або до власників та пов'язаних осіб не було застосовано Україною, іноземними державами - членами Організації економічного співробітництва та розвитку чи Євросоюзом санкцій протягом останніх 12 місяців на момент подання документів.

Підкреслюється, що банки будуть мати три місяці задля досягнення відповідності зазначеним критеріям, а відповідні міністерства, відомства та інші центральні та місцеві органи виконавчої влади матимуть ще один місяць для переходу на обслуговування до уповноважених банків, що відповідатимуть новим критеріям.

При цьому через рік після прийняття постанови набере чинності ще один критерій відповідності - щодо кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток) державної багатоемітентної платіжної системи (не менш як 10% загальної кількості емітованих банком електронних платіжних засобів (платіжних карток)).

Відповідно до документу, банки, в яких держава володіє часткою понад 75%, призначено уповноваженими банками на постійній основі.

З метою розширення можливості вільного вибору громадян Постановою пропонується міністерствам, центральним та місцевим органам виконавчої влади укласти договори не менш ніж з трьома уповноваженими банками.

Зазначимо, що встановлені критерії пропонується поширити на всі уповноважені банки по виплаті не тільки заробітної плати працівникам бюджетних установ, а також пенсій та іншої державної грошової допомоги.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді дозволити йому реорганізувати і приватизувати Державний земельний банк замість ліквідації. Відповідний законопроект №3733 був зареєстрований 28 грудня 2015 року.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся