Кабмін затвердив угоду між Україною та РФ щодо безпеки мореплавства у Азовському морі та Керченській протоці

Кабінет міністрів України 1 серпня затвердив угоду між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про заходи щодо забезпечення безпеки мореплавства в Азовському морі та Керченській протоці, яка була підписана сторонами 20 березня поточного року у Москві. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

Основна мета угоди - посилення безпеки мореплавання в районах інтенсивного судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці шляхом реалізації Україною та РФ спільних та узгоджених заходів.

Зокрема, планується організувати обмін даними автоматичних ідентифікаційних систем між державами у цілях моніторингу судноплавства в регіоні. Відповідно до положень угоди, Україна та РФ здійснюватимуть обмін такими даними на безоплатній основі. Підготовка організаційно-технічних та експлуатаційних пропозицій з обміну даними АІС та їх передачі відповідним органам договірних сторін здійснюватиметься спеціально створеною спільною робочою групою експертів.

Документом також передбачено взаємовизнання державами національних документів (свідоцтв), які підтверджують відповідність суден та екіпажів національним вимогам безпеки мореплавства та захисту морського середовища від забруднення з суден для районів плавання в Азовському морі та Керченській протоці.

Нагадаємо, 12 липня Президент України Віктор Янукович та Президент РФ Володимир Путін підписали спільну заяву про делімітацію морських просторів в Азовському і Чорному морях, а також у Керченській протоці.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся