ru ua

Кабмін затвердив план підтримки програмної продукції на 2013-2014 рр

Кабінет міністрів України затвердив план заходів з підтримки розвитку індустрії програмної продукції на 2013-2014 рр. Про це йдеться у розпорядженні уряду № 959-р від 4 грудня 2013 р.

Згідно з планом, Держінформнауки, МОН, Національна академія наук повинні до квітня 2014 р. опрацювати питання щодо створення проблемної (ключової) лабораторії фундаментальних наукових досліджень у сфері інформаційних технологій на базі провідних наукових установ та вищих навчальних закладів та розробити пропозиції щодо удосконалення підготовки фахівців для індустрії програмної продукції відповідно до потреб роботодавців.

До червня 2014 р. Державна служба інтелектуальної власності, Мінекономрозвитку та Асоціації у сфері інформаційних технологій повинні подати на розгляд Кабінету міністрів України законопроект щодо внесення змін до Цивільного кодексу України в частині уточнення прав на службові твори, укладення на безоплатній основі договорів щодо розпорядження майновими правами інтелектуальної власності.

Також до грудня 2014 р. Держінформнауки, МОН, Мінекономрозвитку та Асоціації у сфері інформаційних технологій повинні розробити пропозиції щодо започаткування пілотних проектів з організації державно-приватного партнерства у сфері освіти з питань інформаційних технологій; підготувати пропозиції щодо стимулювання добровільної сертифікації учасників закупівель послуг з виконання проектів інформатизації та удосконалити порядок застосування стандартів з розроблення та впровадження програмного забезпечення, а також стандартів з оформлення відповідної документації.

Крім того,уряд доручив Держінформнауки,Міндоходів,Держстат,Мінсоцполітики щокварталу з забезпечувати проведення моніторингу результатів реалізації закону України "Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів індустрії програмної продукції" стосовно збільшення обсягу надання послуг, підвищення середньої заробітної плати та створення нових робочих місць в індустрії програмної продукції.

Також Кабмін доручив Держінформнауки, МОН, Мінекономрозвитку, МЗС та Держінвестпроекту постійно забезпечити надання інформаційної підтримки проведення бізнес-форумів та виставок з питань розроблення програмного забезпечення за кордоном та в Україні.