ua en ru

Кабмін затвердив план заходів щодо скорочення споживання газу до 2017 р

Кабінет міністрів України на засіданні 16 жовтня затвердив план заходів щодо скорочення споживання газу до 2017 р.

Кабінет міністрів України на засіданні 16 жовтня 2014 р. затвердив план заходів щодо скорочення споживання газу до 2017 р. Про це повідомляє прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження (Держенергоефективності).

Згідно з повідомленням, план визначає короткострокові та середньострокові заходи для скорочення споживання газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами, організаціями та населенням.

"Затверджені заходи в першу чергу спрямовані на створення фінансових інструментів та механізмів стимулювання заміщення природного газу, спрощення дозвільних процедур і адміністративного регулювання, а також удосконалення законодавчої бази", - пояснюють у відомстві.

Зокрема, зазначають в Держенергоефективності, планом передбачено завдання щодо виділення у наступному році бюджетних коштів для покриття частини кредитів підприємцям під закупівлю енергозберігаючого обладнання та відшкодування частини кредитів для населення під придбання енергоефективного обладнання та матеріалів.

Також до плану увійшли заходи з розроблення низки стимулюючих механізмів: щодо виробництва та споживання біометану, впровадження заходів з енергозбереження у будівлях, переведення альтернативних об'єктів у сфері теплопостачання на стимулююче тарифоутворення та інших стимулів розвитку ринку заміщення газу.

Крім того повідомляється, що відповідно до плану для об'єктів альтернативної енергетики мають бути спрощені процедури землевідведення та їм буде надане право на укладення довгострокових договорів у сфері теплопостачання.

"Загалом, за оцінками фахівців, впровадження комплексу затверджених заходів вже у 2018 році дозволять досягти Україні точки енергетичної незалежності в частині забезпечення газом комунальної та бюджетної сфери", - додають у відомстві.

Нагадаємо, 9 липня Кабмін схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 р.