Кабмін затвердив заходи по запобіганню корупції в міністерствах

НовиниПолітика    07.11.2016 - 12:28
Фото: Кабінет міністрів України
Фото: Кабінет міністрів України

Про це свідчить відповідне розпорядження

Кабінет міністрів затвердив заходи щодо запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади. Про це свідчить відповідне розпорядження уряду №803 від 5 жовтня 2016 року.

"Документом передбачено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади мають забезпечити участь громадськості в процесі аналізу, планування та впровадження заходів; оприлюднення на офіційних веб-сайтах детальних планів виконання заходів; звітування на засіданнях Кабінету міністрів України про впровадження заходів та розміщення відповідних звітів на власних веб-сайтах кожні три місяці, починаючи з 9 грудня поточного року", - зазначають в прес-службі уряду.

Зокрема, Міністерству оборону доручено вносити до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки, що належать до земель оборони, їх кількісні, якісні характеристики та грошову оцінку. Міністерству юстиції - супроводжувати у Верховній Раді України законопроект про спецконфіскацію.

Відповідно до документу, Мінекономрозвитку має забезпечити призначення керівників особливо важливих для економіки суб’єктів господарювання державного сектору економіки шляхом проведення прозорих конкурсів на вакантні посади. Мінагрополітики має впровадити процедуру відеофіксації під час здійснення працівниками Держпродспоживслужби заходів державного контролю та оприлюднювати на сайті міністерства планів та результатів проведення внутрішніх аудитів.

Мінсоцполітики доручено впровадити механізми громадського контролю під час розроблення та запуску Єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення, що включатиме централізовані взаємопов’язані між собою бази даних (реєстри) усіх категорій отримувачів соцдопомоги від держави та реєстри надавачів соцдопомоги. Мінкультури - провести функціональний аудит апарату Мінкультури та сформувати оновлені функції, що забезпечать перехід від галузевої до функціональної моделі врядування процесами в сфері культури та мінімізацію корупційних ризиків.

Мінспорту, відповідно до розпорядження, має встановити критерії прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту. Міносвіти має спростити процедуру ліцензування освітньої діяльності закладів вищої освіти, переведення її в електронний формат. МОЗ  має запровадити електронний реєстр листків непрацездатності з метою унеможливлення зловживань під час їх обігу.

Мінфіну доручено ліквідувати податкову міліцію та утворити Службу фінансових розслідувань. Мінприроди - створити єдину уніфіковану електронну систему доступу до екологічної інформації про дозволи, ліцензії, статистичні звіти, матеріали перевірок, моніторингу у сфері охорони навколишнього природного середовища для держорганів, суб’єктів господарювання. Міненерговугілля – залучити громадськість до оцінки корупціогенних ризиків в роботі міністерства, скласти відповідну антикорупційну програму.

Згідно з документом, МІУ має реформувати систему управління дорожнім господарством України, що передбачатиме фактичне розмежування суміщення повноважень Укравтодору як замовника, підрядника та контролера, шляхом роздержавлення ПАТ ДАК “Автомобільні дороги України”, передачі функцій контролю незалежним інжиніринговим компаніям та збереження функції замовника за державою в особі Укравтодору лише щодо доріг державного значення.

МВС має запровадити системне навчання працівників апарату, закладів, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, з питань, пов’язаних із запобіганням корупції. Мінрегіон - розробити проект концепції публічного управління у галузі будівництва, яка передбачатиме: єдність та публічність дозвільних процедур та усієї інформації у будівництві, перетворення містобудівного кадастру на єдине публічне джерело її отримання; інформаційну інтеграцію містобудівного, Державного земельного кадастру, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, геопросторових даних технічної інвентаризації та обліку об’єктів нерухомого майна, єдиного адресного реєстру.

Нагадаємо, Кабмін затвердив вартість оформлення карт посвідчення особи (ID-карток) для всіх громадян в розмірі від 87 до 174 гривень.

On Top