ru ua

Кабмін затвердив концепцію розвитку доріг до 2022

Кабмін затвердив концепцію розвитку доріг до 2022 Фото: засідання Кабміну kmu.gov.ua)

Уряд доручив розробити програму розвитку доріг на п'ять років

Кабінет міністрів України затвердив концепцію розвитку автомобільних доріг до 2022 року. Відповідне розпорядження прийнято на сьогоднішньому засіданні уряду, передає кореспондент РБК-Україна.

Згідно з документом, Міністерству інфраструктури доручено протягом трьох місяців розробити проект Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2018-2022 роки.

У прийнятому документі зазначено, що 97% доріг в Україні потребують капітального або поточного ремонту. Крім того, близько 9,6 тис. мостів не відповідають сучасним нормам та фактичному навантаженню. Майже 2 тис. мостів потребують термінового ремонту, 86 з них знаходяться в аварійному стані.

Орієнтовний обсяг фінансування, необхідний для виконання програми, становить 322,5 млрд гривень, з них майже 176 млрд гривень - кошти держбюджету. Відзначимо, за оцінками експертів Всесвітнього економічного форуму, Україна займає 132 місце у світі за рівнем розвитку доріг.

Нагадаємо, раніше міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що на ремонт доріг в 2018 році заплановано до 47 млрд гривень.