Кабмін удосконалив механізм збереження і відтворення родючості ґрунту

Фото: Кабмін (РБК-Україна)
Фото: Кабмін (РБК-Україна)

Рішення буде сприяти збільшенню надходжень до місцевих бюджетів

Кабінет міністрів України вдосконалив механізм збереження і відтворення родючості ґрунту. Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

"Сьогодні, 22 листопада, на засіданні Кабміну було прийнято постанову про внесення змін до Типового договору оренди землі, якими удосконалено механізм управління в сфері використання та охорони земель, збереження і відтворення родючості ґрунту", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією прес-служби, рішення буде сприяти захисту інтересів орендодавців - власників земельних ділянок, а також збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

Так, прийняті удосконалення (механізму управління у сфері використання та охорони земель, збереження та відтворення родючості ґрунтів) передбачають:

  • фіксацію в договорі оренди показників якісних характеристик ґрунтового покриву земельної ділянки на момент її передачі в оренду;
  • відшкодування орендодавцю - власнику земельної ділянки збитків у разі погіршення якості ґрунтового покриву орендованої земельної ділянки або приведення їх у непридатний для використання за цільовим призначенням стан;
  • встановлення строку виплати орендної плати за користування земельною ділянкою та посилення відповідальності в разі її несвоєчасної виплати (штраф, пеня)

Відзначається, що зміни в Типовий договір оренди землі розроблені і прийняті на виконання пункту 3 постанови Кабміну від 7 червня 2017 № 413 "Деякі питання вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Міністерстві аграрної політики і продовольства України визначили 212 фермерських господарств, які за результатами конкурсу отримали право на отримання поворотної державної фінансової підтримки в 2017 році.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся