ru ua

Кабмін знизив тиск на бізнес контролюючих органів

Кабмін знизив тиск на бізнес контролюючих органів Фото: Кабінет міністрів провів "дерегуляційний день"

В уряді відбувся черговий "дерегуляційний день"

Кабінет міністрів схвалив низку законодавчих змін, спрямованих на зниження тиску на бізнес з боку контролюючих органів. Про це повідомляє прес-служба Кабміну.

Так, уряд схвалив пакет з 9 проектів законодавчих змін, що дозволить скоротити кількість контактів органів контролю і бізнесу та суттєво зменшити корупційні ризики.

Зокрема, уряд схвалив введення публічної інтегрованої бази перевірок, а саме Порядок функціонування інтегрованої автоматизованої системи державного нагляду (контролю). Це зробить діяльність контролюючих органів більш прозорою, прогнозованою та підзвітною. Відтепер органи державного нагляду (контролю) зобов'язані не пізніше 15 жовтня, внести відомості про заплановані заходи державного нагляду (контролю), а 17 жовтня система автоматично оприлюднює проект плану комплексних заходів державного нагляду (контролю).

Також Кабмін схвалив методику, за допомогою якої органи контролю зможуть визначати допустиму частоту перевірок бізнесу, а також порядок проведення планових перевірок.

"Ми очікуємо, що ці рішення дозволять скоротити кількість контактів органів контролю і бізнесу на 15-30%, а нова методика дозволить перейти до системи перевірок бізнесу, заснованої на менеджменті ризиків", - пояснив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Крім того, уряд надав право Мінекономрозвитку і Державній регуляторній службі проводити моніторинг за дотриманням контролюючими органами основних норм Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Уряд також удосконалив процедуру подання документів в електронній формі до органу ліцензування.

Також був відкритий публічний доступ до містобудівної документації, яка буде розміщуватися на новому ресурсі сайту Мінекономрозвитку.

В результаті прийнятих змін Кабінет міністрів затвердив Стратегію розвитку малого та середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року.

Нагадаємо, МЕРТ ініціює проведення щомісячних засідань Кабміну з дерегуляції економіки в 2017.