ru ua

Кабмін дозволив евакуювати машини в Києві для більш ефективної очистки доріг

На сьогоднішньому засіданні уряду було прийнято рішення, відповідно до якого для збільшення ефективності швидкості очищення столичних доріг, машини, що застрягли в снігу на узбіччях, будуть евакуйовані. Про це на прес-конференції повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, передає кореспондент РБК-Україна.

"На (засіданні) уряду сьогодні прийнято рішення, щоб задіяти евакуатори для збирання цієї техніки, що значно покращить можливість для розчищення і найголовніше - ефективність використання машин, і як, результат, прискорить значно прибирання вулиць", - зазначив Темник.

За словами міністра, "якщо в звичайному режимі ми проводили розчистку снігу ...із середньою швидкістю... на всю ширину проїзної частини... 13,5 км на годину, тобто 13 км шляху ми могли очистити за одну годину, то на жаль, зараз ефективність використання техніки, максимум, показник на який можемо вийти - 0,5 км на годину... через те, що постійні затори і постійно доводиться маневрувати і обходити транспортні засоби, які застрягли".

Він також повідомив, що сьогодні в цілому по Україні зберігається стабільна ситуація і "всі шляхи проїзні". "Деякі ускладнення були вранці, але до 12:00 всі ці питання були вирішені", - також сказав міністр.

"Деякі ускладнення були вранці, але до 12:00 всі ці питання були вирішені", - також сказав міністр.

На питання про те, чи будуть змушені власники машин платити за те, щоб забрати машини зі штраф-майданчику, Темник зазначив, що це рішення буде прийнято в найближчі дні. "З питань плати поки відповісти не можу. Це рішення прийнято про необхідність таких заходів, а як воно буде виконуватися, в перебігу декількох днів буде уточнено... і в середу ми вам доповімо", - заявив міністр.

У той же час ДАІ звертається до киян до гостей столиці з проханням не залишати автомобілі на проїзній частині доріг. "Припарковані вздовж узбіч доріг автівки створюють значні перешкоди для снігоприбиральної техніки. Тому Державтоінспекція звертається до автомобілістів з проханням не порушувати правил зупинки та стоянки та прибрати свої авто з доріг. Також просимо водіїв не виїздити на власному транспорті без нагальної потреби й дати змогу дорожнім службам вивільнити дороги Києва від снігу", - зазначає відомство.

Читайте також: Сніг на українських дорогах будуть розчищати до середи (фото, відео)