Кабмін закликає НКРЕКП переглянути рішення щодо запровадження RAB-тарифів для обленерго

Кабмін закликає НКРЕКП переглянути рішення щодо запровадження RAB-тарифів для обленерго
Фото: будівля Кабміну України (Віталій Носач, РБК-Україна)

Запровадження нової методики введення RAB-тарифів є винятково прерогативою і компетенцією НКРЕКП

Кабінет міністрів України закликає Національну комісію з регулювання ринку електроенергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) переглянути рішення щодо запровадження стимулюючих тарифів для обленерго (RAB-регулювання). Про це йдеться у повідомленні на сайті Кабміну.

Як зазначили у Кабміні, запровадження нової методики введення RAB-тарифів є винятково прерогативою і компетенцією НКРЕКП.

"Уряд не має жодного відношення ані до прийняття цього рішення, ані до його публікації. Уряд закликає НКРЕКП переглянути своє рішення й зробити RAB-тарифи в Україні виваженими", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що Кабмін підтримує ідею стимулюючого тарифоутворення, разом з тим Кабмін не підтримує прийняте НКРЕКП рішення.

"Той варіант рішення, який був прийнятий НКРЕКП, уряд не підтримує, і ця позиція неодноразово озвучувалась публічно. Встановлені НКРЕКП одинакові показники дохідності і на стару, і на нову базу активів - 12,5%, призведуть до необґрунтованого зростання тарифів для промисловості, що безпосередньо відобразиться на споживачах через зростання цін на товари та послуги", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ідея  RAB-регулювання полягає у додаткових інвестиціях для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж й стимулювання ефективності витрат електророзподільних компаній.

Нагадаємо, раніше глава НКРЕКП Дмитро Вовк заявляв, що не дивлячись на зростання оптової ринкової ціни на електроенергію, тарифи для населення не зміняться.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся