ru ua

Кабмін схвалив проект Кодексу України про надра

На засіданні Кабінету міністрів України 23 жовтня 2013 р. був схвалений проект Кодексу України про надра (нова редакція), розроблений міністерством екології та природних ресурсів спільно з Держгеонадрами на виконання підпункту 107.1 пункту 107 Національного Плану дій на 2012 р. щодо впровадження програми економічних реформ на 2010 - 2014 рр. "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава", затвердженого указом Президента України від 12 березня 2012 р. № 187. Про це повідомляє прес-служба Мінприроди.

Основним нововведенням проекту є запровадження принципу "єдиного вікна" та введення в цивільний обіг прав на користування надрами, що надасть можливість відчужувати права на користування надрами, передавати у заставу чи як внесок у спільну діяльність.

Крім того, новаціями проекту Кодексу про надра (у новій редакції) є:

запровадження конкурсного порядку набуття права користування надрами; введення вичерпного переліку випадків безконкурсного порядку набуття права користування надрами;

прийняття рішення за наслідками конкурсу комісією, до складу якої входять представники органів влади, громадських організацій і науковці;

суттєве обмеження кількості погоджень (забезпечення проведення дерегуляції у сфері надрокористування);

оформлення всіх відносин з використання надр договором між переможцем конкурсу і Держгеонадрами чи Радою міністрів АР Крим (щодо корисних копалин місцевого значення). У зв'язку з цим не передбачається надалі існування інституту спеціальних дозволів на використання надр.