Кабмін пропонує ввести вексельну схему імпорту зрідженого газу

У Верховній Раді України (ВР ) зареєстрований урядовий проект закону № 3228 , яким пропонує ввести вексельну схему імпорту зрідженого газу. Текст проекту закону "Про внесення змін до статті 229 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування нафтопродуктів та скрапленого газу  що використовуються як сировина для нафтохімічної промисловості" опублікований на офіційному сайті ВР.

Згідно з пояснювальною запискою, Податковим кодексом України для легких дистилятів і важких дистилятів, на сьогодні, вже передбачена можливість їх придбання в Україні та ввезення на митну територію України в якості сировини для виробництва етилену за нульовою ставкою акцизного податку. З метою контролю за цільовим використанням цих дистилятів кодексом прописана вексельна схема їх отримання (ввезення ). У разі підтвердження виробником етилену використання зазначеної сировини виключно за цільовим призначенням , виданий виробником вексель погашається.

Кабмін зазначає, що окрім цих дистилятів, сировиною для виробництва етилену та іншої нафтохімічної продукції також є ще й важкі дистиляти та скраплений газ, які зараз обкладаються акцизним податком.

"Таким чином, вироблена з таких дистилятів українського нафтохімічними підприємствами продукція за аналогічних якісних характеристик стає менш конкурентоспроможною зарубіжних аналогів , що не дає можливості повною мірою розвивати в Україні власне її виробництво. Тому, для підтримки вітчизняної нафтохімічної галузі необхідно прийняття таких заходів, які б забезпечили здешевлення сировини і диверсифікацію джерел", - вважає уряд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся