Уряд пропонує ВР ратифікувати угоду з Угорщиною про міжнародні комбіновані перевезення

Новини Економіка 11.02.2016 - 11:36
Фото: Кабінет міністрів України
Фото: Кабінет міністрів України

У Раді зареєстрований відповідний законопроект

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді ратифікувати угоду з Угорщиною про міжнародні комбіновані перевезення. Відповідний законопроект №0088 "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України і Урядом Угорщини про міжнародні комбіновані перевезення" був зареєстрований в парламенті 8 лютого 2016 року.

Так, прийняття цього документу підтверджує згоду України на обов'язковість виконання положень підписаного міжурядового двостороннього документа та завершення внутрішньодержавної процедури з боку України щодо набуття чинності зазначеною Угодою.

Зазначається, що угоду було підписано 28 березня 2013 року в м. Будапешті.

Зокрема, відповідно до статті 4 угоди, перевезення вантажів автомобільним транспортним засобом від спільного кордону до терміналу для комбінованих перевезень, що визначений Компетентними органами договірних сторін і розташовується на повітряній відстані не більш як 60 км від спільного кордону держав договірних сторін, та у зворотному напрямку з метою виконання комбінованого перевезення здійснюється без дозволу на перевезення автошляхами, а також на території України - без сплати дорожніх зборів, а на території Угорщини - без сплати податку на автотранспортні засоби.

Крім того, статтею 14 угоди передбачено, що вона набирає чинності через шістдесят днів з дати отримання дипломатичними каналами останнього повідомлення про виконання договірними сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання документом чинності.

На думку авторів, прийняття законопроекту забезпечить надійний міжнародно-правовий механізм реалізації та активізації процесу двосторонніх міждержавних зв'язків між Україною та Угорщиною, а також створить сприятливі умови для покращення транспортних зв'язків між двома країнами, допоможе розвитку співробітництва у сфері транспорту та налагодженню ділових зв'язків.

Нагадаємо, Кабмін пропонує Верховній Раді ратифікувати угоду з Польщею про повітряне перевезення. Відповідний законопроект №0087 "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про повітряне перевезення" був зареєстрований в парламенті 8 лютого 2016 року.