Уряд пропонує ВР надавати держкомпенсацію 50% вартості житла чи іпотечного кредиту бійцям АТО

Уряд пропонує ВР надавати держкомпенсацію 50% вартості житла чи іпотечного кредиту бійцям АТО
Фото: Кабінет міністрів України

Автори законопроекту пропонують надавати 50% компенсації сім'ям загиблих в ході АТО військових і добровольців

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді надавати державну компенсацію в розмірі 50% вартості будівництва (придбання) доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту учасникам антитерористичної операції. Відповідний законопроект №4081 був зареєстрований в Раді 16 лютого 2016 року.

Вказану держкомпенсацію пропонується надавати військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним) і працівникам Збройних сил, Національної гвардії, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної служби транспорту, військовим військових прокуратур, поліцейським, особам рядового, начальницького складу, військовим працівникам Міністерства внутрішніх справ, Управління державної охорони, державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, державної служби з надзвичайних ситуацій, державної пенітенціарної служби, іншим освіченим військовим формуванням, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах операції в період її проведення.

Також передбачається надати компенсацію особам зі складів добровольчих формувань, які були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності України, брали безпосередню участь у АТО, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах операції, за умови, що в подальшому такі добровольчі формування були включені до складу ЗСУ , МВС, Нацгвардії та інших утворених військових формувань і правоохоронних органів.

Підкреслимо, що автори законопроекту пропонують надавати 50% компенсації сім'ям загиблих в ході АТО військових і добровольців.

Крім того, проектом закону передбачається встановлення процентної ставки фінансування по кредитах на будівництво (придбання) доступного житла у разі надання таких кредитів за рахунок бюджетних коштів фінансовою установою - виконавцем державної цільової програми доступного житла - в розмірі 10% річних (згідно з чинним законом - 3% ).

Нагадаємо, раніше Рада надала право на пільги без додаткових умов сім'ям осіб, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних при захисті держави або виконання інших обов'язків військової служби, під час участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення , в тому числі з числа волонтерів та добровольців.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся