ua en ru

Уряд пропонує збільшити податок на дорогі автомобілі

Уряд пропонує збільшити податок на дорогі автомобілі Фото: автіки (Віталій Носач, РБК-Україна)

Пропонується дорогим автомобілем вважати машину за 1,2 млн гривень

Кабінет міністрів України пропонує зменшити поріг середньоринкової вартості легкових автомобілів, які є об’єктом оподаткування транспортним податком. Поріг пропонується зменшити з 375 до 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року.

Про це йдеться в пояснювальній записці до проекту змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень (проект №4101).

Таким чином, транспортний податок буде братися з автомобілей вартістю понад 1,2 млн гривень, оскільки з 1 січня 2021 року мінімальна заробітна плата зросте до 6 тисяч гривень.

Нагадаємо, транспортним податком у 25 тисяч гривень на рік обкладаються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить визначену законом суму.

У 2020 році мінімальна зарплата становила 4 723 грн, отже у 2020 році оподатковуються легкові автомобілі з 2015 року випуску (включно), середньоринкова вартість яких становить понад 1 771 125 грн.

Як повідомляло РБК-Україна, Кабінет міністрів затвердив проект закону про держбюджет на 2021 рік з плановою інфляцією 7,3%. При цьому мінімальна зарплата зросте на 30%.