ua ru

Кабмін пропонує Раді збільшити рентну ставку за видобування газу з 20% до 70%

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України збільшити ставку рентної плати за видобуток природного газу з 20% до 70%. Про це йдеться в урядовому законопроекті №2213 "Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Так, законопроект пропонує внести зміни до 252 Податкового кодексу, згідно з якими ставки рентної плати за користування надрами для природного газу з покладів до 5 тис. метрів установлюються у у розмірі 70% від вартості товарної продукції гірничого підприємства. Нагадаємо, згідно діючого законодавства така ставка дорівняю 20% від вартості товарної продукції підприємства.

Крім того, уряд про пропонує ввести коригуючий коефіцієнт до ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, що не відповідає умові, визначеній у пункті 252.24 цієї статті, із свердловин, у тому числі під час дослідно-промислової експлуатації (геологічного вивчення), які внесені до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 р. у розмірі 0,55%.

Урім того, з метою створення сприятливих умов для оперативного надання благодійними організаціями (їх філіями, представництвами) благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам пропонується звільнити таку допомогу від оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

"Прийняття та реалізація законопроекту дозволить залучити у 2015 р. до державного бюджету України близько 9 млрд грн", - йдеться у пояснювальній записці до документу.

Нагадаємо, в кінці липня Верховна Рада збільшила ренту за користування газовими надрами майже в два рази.

На початку 2015 р. міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що Міністерство фінансів України вважає за необхідне збільшити ренту за видобуток газу до 70%.

Зазначимо,Рада розгляне зміни до держбюджету 3 березня