ua en ru

Кабмін пропонує Раді встановити ренту за транспортування газу на рівні 1,67 грн за тис. куб. м на кожні 100 км

Кабмін пропонує Раді встановити ренту за транспортування газу на рівні 1,67 грн за тис. куб. м на кожні 100 км

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України встановити рентну плату за транспортування нафти та природного газу магістральними трубопроводами до 1 січня 2016 р. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 1578 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", текст якого розміщений на сайті парламенту.

"Тимчасово, до 1 січня 2016 р., встановлюється рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України", - йдеться документі.

Як зазначається, платниками рентної плати є суб'єкти господарювання, які експлуатують об'єкти магістральних трубопроводів та надають (організовують) послуги з транспортування (переміщення) вантажу трубопроводами України.

Разом з тим, платником рентної плати за транзит природного газу територією України є уповноважений Кабінетом міністрів України суб'єкт господарювання, який надає (організовує) послуги з його транзиту територією України.

У Податковому кодексі передбачаються такі ставки оподаткування:

- за транзитне транспортування 1 тис. куб. м природного газу - 1,67 грн за кожні 100 км відповідних маршрутів транспортування;

- за транспортування 1 т нафти магістральними нафтопроводами - 4,5 грн;

- за транспортування 1 т нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами - 4,5 грн;

- за транзитне транспортування 1 т аміаку - 5,1 грн за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування.

Платники рентної плати самостійно обчислюють суму податкових зобов'язань з рентної плати.

Разом з тим пропонується виключити рентну плату за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та аміаку територією України з переліку загальнодержавних податків.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагав від керівництва НКРЕ невідкладно встановити економічно обґрунтовані тарифи за транспортування російського природного газу по території України.