ua en ru

Кабмін пропонує Раді дозволити утилізацію відходів тваринного походження юр- та фізособам

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити утилізацію відходів тваринного походження на території України юридичним та фізичними особами.

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України дозволити утилізацію відходів тваринного походження на території України юридичним та фізичними особами. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 4055а "Про побічні продукти тваринного походження, що не призначені для споживання людиною" ,текс якого оприлюднений на сайті парламенту.

Так, законопроект пропонує внести зміни до статті 1 закону України "Про відходи" та викласти у новій редакції визначення поняттю "відходи тваринного походження".

"Відходи тваринного походження - побічні продукти тваринного походження, які не направляються на оброблення, переробку або під час поводження з якими були порушені вимоги технологічного процесу і які підлягають утилізації чи видаленню", - йдеться у законопроекті.

Також законопроект пропонує викласти у новій редакції статтю 35-2 "Вимоги щодо поводження з відходами тваринного походження". Зокрема, згідно з проектом закону, видалення, утилізація відходів тваринного походження на території України може здійснюватися фізичними особами, фізичними особами - підприємцями, юридичними особами у відведених місцях чи об'єктах, на використання яких отримано дозвіл уповноважених органів на видалення відходів чи здійснення інших операцій з відходами.

Нагадаємо, згідно діючого законодавства, утилізація відходів тваринного походження на території України здійснюється виключно спеціалізованими підприємствами (підрозділами) з утилізації відходів тваринного походження і не може здійснюватися підприємствами, що виробляють продукцію тваринного походження, призначену для споживання людиною.

Згідно з законопроектом, видалення, утилізація відходів тваринного походження проводиться із застосуванням таких методів:

- спалювання без попереднього оброблення або після оброблення шляхом стерилізації під тиском;

- утилізація як палива після попереднього оброблення або без такого оброблення;

- захоронення загиблих дрібних домашніх тварин (собак, кішок тощо) і однокопитних під наглядом (контролем) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини;

- захоронення після оброблення шляхом стерилізації під тиском, крім побічних продуктів тваринного походження, отриманих у результаті вжиття заходів з ліквідації губчастоподібної енцефалопатії;

- захоронення, крім побічних продуктів тваринного походження, отриманих у результаті вжиття заходів з ліквідації губчастоподібної енцефалопатії, з дотриманням ветеринарно-санітарних заходів під наглядом (контролем) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини у визначених законом місцях;

- утилізовані шляхом додавання до ґрунту, якщо це стосується гною, за умови його обов'язкового біотермічного знезараження.
У свою чергу, проект закону передбачає, що суб'єкти у сфері поводження з відходами тваринного походження ведуть облік усіх операцій з такими відходами.

Крім того, законопроект пропонує виключити пункт 6 зі статті 50 закону України "Про ветеринарну медицину", у якому зазначається, що "будь-яка особа, яка здійснює виробництво, змішування або приготування кормів і використовує м'ясо-кісткове борошно та інші продукти від жуйних тварин, що можуть спричинити захворювання тварин на губчастоподібну енцефалопатію, повинна мати окрему потужність (об'єкт) та окремий експлуатаційний дозвіл на виробництво кормів із вмістом цих матеріалів".

"Прийняття даного проекту закону сприятиме створенню ефективної системи поводження з побічними продуктами тваринного походження, посиленню державного контролю щодо їх збирання, видалення, знешкодження та утилізації, забезпеченню епізоотичного благополуччя в країні, недопущенню розповсюдження збудників інфекційних хвороб, спалаху ряду гостроінфекційних захворювань", - йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.