Кабмін пропонує Раді розмежувати витрати на охорону здоров'я за видами медичної допомоги

НовиниЕкономіка    04.01.2016 - 14:46
Фото: Кабінет міністрів
Фото: Кабінет міністрів

Відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті

Кабінет міністрів України пропонує парламенту розмежувати витрати на первинну і вторинну медичну допомогу між місцевими та обласними бюджетами. Відповідний законопроект №3736 був зареєстрований у парламенті 28 грудня 2015 року.

Так, документом пропонується витрати на первинну меддопомогу (за переліком закладів охорони здоров'я, визначеному урядом) здійснювати з бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад.

При цьому з обласних бюджетів пропонується здійснювати витрати на вторинну (спеціалізовану), третинну (високоспеціалізовану) та екстрену медичну допомогу.

Крім того, проектом закону з облбюджету пропонується фінансувати програми медико-санітарної освіти, санаторно-курортної допомоги (санаторії для хворих на туберкульоз, санаторії для дітей та підлітків, санаторії медичної реабілітації) і інші програми і заходи в системі охорони здоров'я.

Нагадаємо, ВРУ дозволила направляти з місцевих бюджетів кошти, що перевищують обсяг медичної субвенції, на заходи з охорони здоров'я. Законопроект № 2495 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо витрат на охорону здоров'я" в цілому підтримали 243 парламентарі.

On Top