Кабмін пропонує Раді надати право розвідувальним органам створювати та закуповувати технічні засоби розвідки

НовиниПолітика    10.10.2014 - 21:44
Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України надати право розвідувальним органам України виступати замовниками розробки і виготовлення технічних засобів розвідки.

Кабінет міністрів України пропонує Верховній Раді України надати право розвідувальним органам України виступати замовниками розробки і виготовлення технічних засобів розвідки. Про це йдеться в урядовому законопроекті № 5148 "Про внесення змін до законів України "Про розвідувальні органи України" та "Про телекомунікації" (щодо надання телекомунікаційних послуг для потреб національної безпеки)", текст якого розміщений на сайті парламенту.

Проект закону пропонує доповнити статтю 1 закон України "Про розвідувальні органи України" поняттям "технічні засоби розвідки".

"Технічні засоби розвідки - технічні комплекси, системи, обладнання чи окремі засоби, що призначені для добування, оброблення, накопичення, передавання, зберігання та захисту розвідувальної інформації, а також забезпечення здійснення інших розвідувальних заходів", - йдеться у законопроекті.

Проект закону пропонує дозволити використовувати ці технічні засоби розвідки під час проведення розвідувальних заходів розвідувальними органами України.

Також законопроект пропонує доповнити статтю 9 закону "Про розвідувальні органи України", надавши право розвідувальним органам України виступати замовниками робіт у галузі розробки і виготовлення технічних засобів розвідки і спеціальних технічних засобів, необхідних для здійснення розвідувальної діяльності, створювати, закуповувати і застосовувати технічні засоби розвідки та спеціальні технічні засоби.

Також законопроект пропонує внести доповнення до закону України "Про телекомунікації", які передбачають запровадження законодавчих підстав для забезпечення оперативно-технічного управління телекомунікаційними мережами загального користування та надання телекомунікаційних послуг для проведення мобілізації та задоволення потреб національної безпеки в умовах надзвичайної ситуації (правового режиму тимчасово окупованої території).

Нагадаємо, 8 жовтня 2014 р. Президент України Петро Порошенко доручив створити Комітет з питань розвідки при Президентові України на чолі з радником Президента Ігорем Смешком.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top