ru ua

Кабмін пропонує визначити основні засади використання меліорованих земель в Україні

Кабінет міністрів України пропонує визначити основні засади використання меліорованих земель та експлуатації зрошуваних земель у поливному режимі. Про це йдеться в законопроекті № 3448 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання меліорованих земель та меліоративних систем", текст якого розміщений на сайті Верховної Ради України.

Законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу України стосовно визначення земельних ділянок смуг відведення з особливим режимом використання під закриті меліоративні мережі зрошувальних і осушувальних систем з метою забезпечення їхньої експлуатації.

Також документ пропонує внести доповнення до закону України "Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів" у частині віднесення до складу об'єктів магістральних трубопроводів об'єктів закритої мережі меліоративних систем, які визначені законом України "Про трубопровідний транспорт", з метою дотримання правового режиму земель охоронних зон.

Крім того, законопроект доповнює статтю 25 розділу III закон України "Про меліорацію земель" положенням, згідно з яким д о користувачів і власників меліорованих земель встановлюються вимоги щодо дотримання організаційних, екологічних і технологічних правил і положень, які сприяють раціональному використанню земель і вод.

А саме: користувачі та власники меліорованих земель зобов'язані мати фахову вищу освіту у сфері меліорації земель, сільського та лісового господарства, досвід роботи у сільськогосподарському, лісогосподарському виробництві або відповідне кадрове забезпечення, нести відповідальність за стан використання меліорованих земель і моніторинг навколишнього природного середовища в зоні впливу меліоративної системи, забезпечувати цілісне використання меліорованих земель у єдиному масиві при будь-яких змінах форм власності; забезпечити використання меліорованих земель згідно з проектами організації та розвитку лісового господарства, забезпечити збереження меліоративних систем та окремих об'єктів їх інженерної інфраструктури за умов недопущення погіршення їхнього технічного стану.

Крім того, власники або користувачі земельних ділянок, на яких розташовані меліоративні системи, що не перебувають у їхній власності, зобов'язані не створювати перешкод обслуговуючому персоналу у доступі й експлуатації таких систем.

Переведення меліорованих земель у немеліоровані здійснюється відповідно до порядку встановленому Кабінетом міністрів України.