Кабмін планує ввести державне регулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значимість

НовиниПолітика    31.10.2011 - 18:25

У Верховній Раді України (ВР) зареєстровані проект закону № 9361 від 31 жовтня 2011 р. ініційований Кабінетом міністрів про ціни і ціноутворення.

Проект закону визначає підстави для запровадження державного регулювання цін (тарифів, плати, ставок або зборів, крім ставок і зборів, що використовуються в системі оподаткування), види державного регулювання цін, порядок їх застосування, диференціюючи адміністративні та ринкові методи. Законопроект чітко розмежовує компетенцію Кабінету міністрів України, органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування про введення державного регулювання цін та здійснення контролю за дотриманням його вимог.
Для оперативного реагування на зміни рівнів цін на відповідних товарних ринках і запобігання їх різкого зростання проектом закону визначаються засади та порядок здійснення державних цінових спостережень у вигляді моніторингу цін, які становлять його проведення, зокрема збір інформації.
Для забезпечення неухильного виконання вимог законодавства про ціни і ціноутворення проект закону встановлює диференційовану адміністративно-господарську відповідальність за його порушення і чітко визначений перелік видів порушень.
З метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до вимог проекту закону передбачено внесення відповідних змін до Господарського кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, згідно із законопроектом, державні регульовані ціни вводяться на товари, які справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін, мають істотну соціальну значущість, а також на товари, що виробляються суб'єктами природних монополій.
Державні регульовані ціни можуть вводитися на товари суб'єктів, які порушують вимоги законодавства про захист економічної конкуренції.
Зміна рівня державних регульованих цін здійснюється у порядку та строки, що визначаються органами, які відповідно до цього закону здійснюють державне регулювання цін.
Зміна рівня державних регульованих цін може здійснюватись у зв'язку зі зміною умов виробництва і продажу (реалізації) продукції, які не залежать від господарської діяльності підприємства.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top