ru ua

Кабмін планує в 2014 р. профінансувати "Нафтогаз" на 14,9 млрд грн за рахунок випуску ОВДП

Кабінет міністрів планує в 2014 р. збільшити статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 14,9 млрд грн за рахунок випуску ОВДП. Про це йдеться в підготовленому Кабміном проекті бюджету-2014, текст якого є у розпорядженні РБК-Україна.

Кабінет міністрів планує в 2014 р. збільшити статутний капітал НАК "Нафтогаз України" на 14,9 млрд грн за рахунок випуску ОВДП. Про це йдеться в підготовленому Кабміном проекті бюджету-2014, текст якого є у розпорядженні РБК-Україна.

"Надати право Кабінету міністрів України здійснити випуск облігацій внутрішньої державної позики в межах обсягів, встановлених додатком № 2 до цього закону, у сумі 14 млрд 866,400 млн грн з подальшим придбанням у державну власність в обмін на ці облігації акцій додаткової емісії публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", - йдеться у ст. 16 цього документа.

Раніше повідомлялося, що неоплачений державний борг НАК "Нафтогаз" за підсумками 2013 р. може досягти 9 млрд грн. Про те, що НАК "Нафтогаз України" почала накопичувати заборгованість перед держбюджетом , розповіло високопоставлене джерело в Міненерго. Офіційно інформацію підтвердив прес -секретар Міністерства доходів і зборів Андрій Соколов. Назвати поточну суму боргу він відмовився , але повідомив , що за підсумками року "Нафтогаз" повинен заплатити до держбюджету близько 14,1 млрд грн.

При цьому Кабінет міністрів України затвердив фінансовий план НАК "Нафтогаз України" на 2013 рік з дефіцитом близько 18 млрд грн.

Зазначимо, чистий збиток НАК "Нафтогаз України" в першому півріччі 2013 р. збільшився в 2,2 рази - до 9 млрд 997 млн 596 тис. грн в порівнянні зі збитками в розмірі 4 млрд 450 млн 815 тис. грн у першому півріччі 2012 р.

НАК "Нафтогаз України" - провідне підприємство паливно-енергетичного комплексу України, одна з найбільших компаній країни. Здійснює повний цикл операцій з розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного і розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природним і зрідженим газом споживачів.

Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни і є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. "Нафтогаз" здійснює переробку газу, нафти та конденсату на п'яти газопереробних заводах, виробляючи на них скраплений газ, моторні палива та інші типи нафтопродуктів. Компанія також має власну мережу автозаправних станцій.