Кабмін визначив ряд платних медичних послуг в держполіклініках

НовиниМедицина    28.09.2016 - 13:12
Фото: Кабмін розширив перелік платних послуг у держ установах охорони здоров'я
Фото: Кабмін розширив перелік платних послуг у держ установах охорони здоров'я

Про це свідчить відповідна постанова

Кабінет міністрів України розширив перелік платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров’я та вищих медичних закладах освіти. Про це свідчить відповідна постанова №648 від 22 вересня 2016 року, опублікована на сайті уряду.

"Розширення переліку створить умови для залучення додаткових коштів юридичних та фізичних осіб за рахунок застосування телемедицини при наданні медичної допомоги як послуги, що може бути надана із більшим сервісом для пацієнта у будь-якому місці, де він її потребує", - зазначається у повідомленні.

Так, до переліку включили лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненням громадян, що надаються без направлення лікаря, зокрема із застосуванням телемедицини; меддопомогу хворим удома, зокрема із застосуванням телемедицини (діагностичне обстеження, процедури, маніпуляції, консультування, догляд).

Також платним уряд визначив медобслуговування, зокрема із застосуванням телемедицини, за договорами із суб’єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування України) та медобслуговування, (зокрема із застосуванням телемедицини) іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території України, в тому числі за договорами страхування.

Відповідно о документу, проведення мікробіологічних, паразитологічних, молекулярно-генетичних, хімічних, токсикологічних та фізичних досліджень, що не належать до меддопомоги населенню, та оформлення їх результатів також є платними.

Нагадаємо, на фінансування державних програм із закупівлі медикаментів в бюджеті-2017 передбачено лише третину від необхідного обсягу коштів.

On Top