ru ua

Кабмін ухвалив проект угоди між ЄБРР та урядом щодо отримання гранту на ЧАЕС

Кабмін ухвалив проект угоди між ЄБРР та урядом щодо отримання гранту на ЧАЕС Фото: Кабмін

ЄБРР надасть Україні грант у розмірі 3,5 млн євро на ЧАЕС

Кабінет Міністрів ухвалив проект угоди між Європейським банком реконструкції та розвитку (як розпорядником коштів гранту з рахунка ядерної безпеки), урядом та Державною інспекцією ядерного регулювання України (як одержувачем) про внесення змін № 1 до Угоди про грант (проект ядерної безпеки Чорнобильської АЕС) між ЄБРР, Кабміном та Держкомітетом ядерного регулювання від 8 липня 2009 р. (грант № 007). Про це свідчить відповідна розпорядження уряду №1072-р від 13 жовтня 2015 р.

Відповідно до угоди, ЄБРР погоджується надати Держкомітету ядерного регулювання грант у сумі 3 500 000 євро на ЧАЕС, а Україна погоджується забезпечити прийняття держінспекцією коштів за умови, що банк залишає за собою право зменшити суму гранта шляхом надіслання інспекції письмового повідомлення (в якому зазначаються підстави) у разі, якщо є можливість надання коштів для проекту з інших багатосторонніх або двосторонніх джерел чи у випадку, якщо Україна не буде виконувати свої обов'язки за цією угодою з належним сумлінням та ефективністю.

Таким чином, Кабмін уповноважив очільника Державної інспекції ядерного регулювання Сергія Божка підписати зазначену угоду.

Нагадаємо, у серпні на прохідній Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) бійці Національної гвардії України (НГУ) виявили шпигунську ручку, обладнану відеокамерою.