ru ua

Кабмін схвалив призначення соцдопомоги засудженим з 2017

Кабмін схвалив призначення соцдопомоги засудженим з 2017 Фото: Кабінет міністрів України

Про це свідчить відповідне розпорядження уряду

Кабінет міністрів України схвалив призначення соціальної допомоги засудженим з 1 січня 2017 року.

Про це свідчить постанова №1182 від 30 грудня 2015 року, опубліковане на урядовому порталі.

Так, встановлюється, що засуджені мають право на отримання соцдопомоги, яка за наявності відповідного права призначається органами праці та соціального захисту населення за місцем відбування особою покарання.

Підкреслюється, що громадянин, який під час відбування покарання отримав право на соцдопомогу, подає в адміністрацію установи виконання покарань клопотання щодо забезпечення необхідних умов для призначення йому соцдопомоги, у тому числі про виклик представників органів соцзахисту для прийому ними відповідних документів, безпосередньо від відбуває покарання або від його представника за дорученням.

Згідно з постановою, адміністрація установи виконання покарань протягом не більше 30 днів з дати реєстрації клопотання, забезпечує зустріч громадянина з представником органу соціального захисту населення і всебічно сприяє належному оформленню і поданням їм відповідних документів. Громадяни, яким до відбування покарання була призначена соціальна допомога, продовжують її отримувати на загальних підставах.

Відзначимо, що на даний час у разі застосування до одержувача соціальної допомоги або допомоги по догляду такого виду покарання як позбавлення волі, виплата допомоги припиняється з дня набрання чинності обвинувальним вироком суду і поновлюється з дня закінчення терміну ув'язнення.

Крім того, уряд встановив компенсацію витрат на відрядження співробітників органів соціального захисту населення для оформлення засудженими соцдопомоги.

Нагадаємо, Кабмін з січня 2016 розпочне перевірку громадян, які отримують соціальну допомогу.