ru ua

Кабмін зобов'язав АЗС обладнати прилади для обліку точності роботи колонок

Кабмін зобов'язав АЗС обладнати прилади для обліку точності роботи колонок

Уряд на своєму засіданні 19 листопада ухвалив постанову, що стосується внесення змін до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами. Про це повідомили у прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Згідно з документом, в Україні буде посилено контроль за якістю і безпекою нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС і покращено обслуговування споживачів.

Проект постанови Кабміну розроблений для вирішення актуальних проблем щодо підвищення якості та безпеки нафтопродуктів у роздрібній торговельній мережі з урахуванням специфіки діяльності автозаправних станцій.

Внесення змін до Правил роздрібної торгівлі нафтопродуктами направлено на вирішення наступних питань:

- підвищення якості та безпеки нафтопродуктів, що реалізуються через мережу АЗС. Наприклад, забороняється продаж нафтопродуктів, які не відповідають вимогам нормативних документів щодо їх якості та безпеки;

- реалізація прав споживачів на належну якість нафтопродуктів, на отримання необхідної та достовірної інформації про показники їх якості, безпеки для життя, здоров'я та майна споживачів, умов безпечного використання нафтопродуктів. Вносяться зміни, згідно з якими суб'єкт господарювання, який здійснює продаж нафтопродуктів, зобов'язаний своєчасно надати споживачеві необхідну доступну та достовірну інформацію про нафтопродукти, а також на вимогу споживача - копію документа про якість (паспорт якості) та копію декларації про їх відповідність;

- встановлення обов'язку про наявність на АЗС еталонних мірників для перевірки на точність роботи паливо-, масло- і газороздавальних колонок, що забезпечить захист прав споживачів на відпуск нафтопродуктів у повній мірі, обсязі та відповідної якості. Також передбачається, що обладнання, зокрема резервуари, застосовувані на АЗС, підлягають перевірці чи державній метрологічній атестації відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів з метрології.

Постанова є регуляторним актом, який забезпечить дотримання принципів державної регуляторної політики та сприятиме впорядкуванню діяльності суб'єктів господарювання у сфері роздрібної торгівлі нафтопродуктами.

Нагадаємо, наприкінці вересня ц.р. прокуратура розпочала розслідування за фактом вибуху на автозаправній станції у Миколаєві.