Кабмін має намір підвищити збір з валютних операцій в чотири рази

Кабмін пропонує з 1 січня 2015 року підвищити розмір збору до Пенсійного фонду з операцій з продажу готівкової та безготівкової валюти з 0,5% до 2%, говориться в законопроекті № 5079 "Про внесення змін в Податковий кодекс і деякі інші закони щодо податкової реформи". Про це повідомляє інформаційний преокт FinMaidan.

Цей збір був введений з 1 квітня законом "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні". Обсяг купівлі валюти підприємствами не розкривається, але населення за квітень-серпень придбало у банків іноземної валюти на 2,34 млрд дол. В результаті Пенсійний фонд повинен був отримати від цих операцій 11,7 млн дол. І якщо б зараз діяла ставка збору в 2%, то сума відрахування на пенсійне забезпечення склала б 46,8 млн дол. за цей період.

За розрахунками Міністерства фінансів, в результаті підвищення ставки на 1,5 в. п. у 2015 році буде отримано 3,1 млрд грн. Це 1,25% пенсійних витрат за рік.

Обсяг міжбанку становив останнім часом близько 16 млрд дол. в місяць, але не всі угоди підпадали під збір. "Зараз, за нашими оцінками, щомісяця сума збору становить 250-300 млн грн (до 23 млн дол. - Ред.). Нескладно порахувати, що при 2% збору сума щомісячних відрахувань зросте до більш ніж 1 млрд грн, - зауважив начальник управління загальнобанківських ризиків банку "Фінанси та Кредит" Микола Войтків. - Але це тільки теоретично. Є багато факторів, які впливають на обсяг цих відрахувань, наприклад, рівень курсу і зміна обсягів валютної виручки в майбутньому".

Банкіри вважають, що підвищення збору викличе відразу декілька негативних наслідків. "Подорожчання валюти ляже на плечі споживачів, так як відіб'ється на ціні товарів з імпортної складової. Якщо сьогоднішні очікування щодо інфляції на кінець року становлять 17%, то після введення податку можна сміливо додавати до інфляції 1-2%", - говорить начальник відділу стратегічного планування Укрсоцбанку Агшин Мірзазаде.

Найближчим часом банкіри очікують зростання попиту на валюту, так як покупці будуть поспішати придбати її до вступу в силу цієї норми. А після введення збору попит знову знизиться. "Для клієнтів - юридичних осіб це додаткові витрати, які підвищують собівартість продукції і ведуть до зростання цін на товари та послуги для кінцевих споживачів. Зростання ціни на продукцію зумовлює зниження попиту, що назад по ланцюжку призведе до зниження попиту на валюту, - зазначає Микола Войтків. - Попит на валюту з боку фізичних осіб визначається в першу чергу фактором стабільності. Питання ціни на валюту відходить на другий план, якщо наростає нестабільність в соціально-економічній або політичній середовищі".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся