Кабмін має намір відмовитися від регулювання цін на соціально-значущі товари

НовиниЕкономіка    10.10.2014 - 09:47
Кабінет міністрів України ініціює відмову від регулювання цін на соціально-значущі товари і зняти всі обмеження на їх оптову і роздрібну вартість.

Кабінет міністрів України ініціює відмову від регулювання цін на соціально-значущі товари і зняти всі обмеження на їх оптову і роздрібну вартість. Про це йдеться в новому пакеті дерегуляційних реформ уряду, передає "Апостроф".

Обмеження можуть бути зняті на оптову вартість борошна, хліба, макаронних виробів, круп, цукру, яловичини, свинини і м'яса птиці, ковбасних виробів, молока і молочних продуктів, вершкового та олії, яєць, цукру, картоплі, солі. Зараз така надбавки обмежена 15%, тобто, продаючи зазначену продукцію оптом, виробник не може збільшувати ціну понад цього показника.
Ціна м'яса, реалізованого з держрезерву, також може стати ринковою. Зараз торгова націнка не перевищує 10% від конкурсної ціни.

Уряд також має намір відмовитися від максимальних рівнів рентабельності для виробників пшеничного борошна всіх сортів, хліба вагою більш як 500 грамів без додавання цукру, жиру, інших наповнювачів, а також хліба і хлібобулочних виробів для діабетиків.

Крім того, у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України пропонують більше не моніторити ціни на борошно вищого ґатунку, макаронні вироби, гречану крупу і рис. Регулювати ціни Кабмін збирається тільки на незбиране молоко, пшеничний і житній хліб.

Автори ініціативи впевнені, що метод регулювання цін не виправдав себе - діюча система не стримує зростання цін і навіть є фактором прискорення такого зростання. "Ціни на більшу частину категорій харчових продуктів ростуть навіть швидше рівня цін в економіці. Лише за деякими категоріями - м'ясо птиці, яйця і соняшникової олії - темпи зростання цін не перевищують рівня споживчої інфляції", - йдеться в пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, влітку 2012 року Верховна Рада України прийняла законопроект Кабміну, ввівши держрегулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значимість.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top