ru ua

Кабмін виключив переказний коефіцієнт 0,85 при розрахунку початкової ціни на нафту українського видобутку

Кабмін виключив переказний коефіцієнт 0,85 при розрахунку початкової ціни на нафту українського видобутку Джерело фото:twitter.com/События дня

Кабінет міністрів України скасував перевідний коефіцієнт 0,85 при розрахунку початкової ціни на нафту українського видобутку на біржових аукціонах. Про це йдеться у постанові уряду № 16 від 21 січня 2015 р.

Так, у разі ненадходження у зазначений період на митну територію України нафти сорту "Юралс" трубопровідним транспортом та надходження нафти сорту "Айзері" або інших сортів легких нафт Каспійського регіону стартова ціна на аукціонах для нафти сирої тепер буде здійснюватися на підставі даних ДФС без застосування перевідного коефіцієнта 0,85.

Також Кабмін, встановив, що засідання аукціонного комітету проводиться у разі, коли на ньому присутні не менш як 6 членів комітету (з 10-ти), тоді як раніше кворум на такому засіданні становив 2/3 членів комітету.

Крім того, уряд подовжив термін, продовж якого продавцям дозволяється подавати аукціонному комітетові заявки на проведення аукціону до 7 робочих днів до дня проведення аукціону (раніше було не пізніше ніж 5 робочих днів).

Відповідні зміни Кабмін вніс до порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 16 жовтня 2014 р. № 570.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк зажадав від міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина негайно подати йому на підпис постанову по нафтогазових аукціонах.