Кабінет міністрів виключив п'ять країн зі списку офшорів

Кабінет міністрів виключив п'ять країн зі списку офшорів
Фото: КМУ виключив три країни зі списку офшорів (РБК-Україна)

Держави надали уряду України інформацію про особливості своїх систем оподаткування

Кабінет міністрів в ході засідання 31 січня виключив Латвію, Естонію і Грузію зі списку країн, операції з резидентами яких визнаються контрольованими. Копія відповідного документа є в розпорядженні РБК-Україна. 

При цьому прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував виключити зі списку також Угорщину, а міністр фінансів Олександр Данилюк - Мальту, що було підтримано урядом.

"Ми постійно моніторимо податкові системи інших країн і формуємо списки вимог до українських компаній, які працюють з цими країнами, щоб вони звітували про свій прибуток. Було прийнято недавно рішення про розширення цього списку, туди увійшли Естонія, Латвія, Грузія, і наші партнери були схвильовані з цього питання ... Ми сьогодні приймаємо рішення про скасування цих вимог для Естонії, Латвії, Грузії, Угорщини ", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

В уряді пояснили, що відповідно до окремих норм Податкового кодексу України, до зазначеної категорії держав належать ті держави і території, в яких ставка податку на прибуток підприємств (корпоративний податок) на 5% або більше процентів, нижче, ніж в Україні.

Крім того, до таких країн Україна відносить держави і території, які надають суб'єктам господарювання пільгові режими оподаткування або фактично дозволяють їм не платити зазначений податок або сплачувати його за зниженою, у порівнянні з Україною, ставкою.

Такі заходи прийняті урядом нашої країни з метою недопущення розмивання бази оподаткування податком на прибуток.

Міністерство фінансів пояснило, що доход, який отримують резиденти цих країн в Україні, згідно з нормами законодавства цих країн, що не є об'єктом оподаткування, так як на відміну від української системи, момент оподаткування в цих країнах виникає в момент розподілу прибутку, а не її отримання. На думку уряду України, така система несе ризики мінімізації підприємцями-резидентами нашої країни сплати податку на прибуток підприємств.

Через ці причини зазначені країни і були віднесені до списку.

Однак, після набрання чинності рішення уряду, три зазначені країни надали Україні інформацію про те, що їх податкова система передбачає оподаткування корпоративним податком за ставкою 15-20% при виплаті доходу, що не відповідає критеріям формування Україною списку країн, з контрольованими операціями.

Нагадаємо, вчора, 30 січня, Міністерство закордонних справ Латвії вручило Україні офіційну ноту з-за внесення країни в список офшорів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся