Ізраїль заявив про брак доказів використання владою Сирії хімзброї

НовиниПолітика    25.12.2012 - 16:35

Ізраїль заявив про брак доказів використання урядовими військами Сирії хімічної зброї проти опозиції. Таку заяву зробив віце-прем'єр країни Моше Яалон, передає Reuters.

"Ми не вперше спостерігаємо подібні повідомлення з боку сирійської опозиції, якій вигідно знайти привід для іноземної інтервенції до Сирії. Зараз справи йдуть так, що ми не володіємо доказами того, що хімічна зброя в Сирії вже використовується, проте ми продовжуємо пильно стежити за розвитком подій", - заявив Яалон.

Коментуючи фотографії людей, що з'явилися в ЗМІ, які нібито отруїлися отруйним газом, Яалон заявив, що сумнівається, що зображені на знімках люди постраждали саме від хімічної зброї.

Раніше сьогодні в ізраїльських ЗМІ з'явилися повідомлення сирійських опозиціонерів про те, що урядові війська Президента Башара Асада використовували проти них речовину "Агент-15" - газ, що викликає блювоту, сліпоту і параліч, проте смертоносний тільки при дуже високій концентрації.

До такого висновку повстанці прийли, вивчивши симптоми постраждалих у ході недавньої атаки урядових військ на м. Хомс, коли власті імовірно застосували хімічну зброю. Згідно з даними, отриманими Сирійською обсерваторією з прав людини від опозиціонерів, в результаті атаки шість повстанців загинули і багато хто отруївся отруйним газом.

Крім того, сирійські опозиціонери стверджують, що це не перший випадок використання владою хімічної зброї: уряд застосовував її проти населення Сирії вже 18 разів. Проте варто враховувати, що заяви сирійських повстанців неможливо перевірити, оскільки доступ незалежної преси до Сирії істотно обмежений.

У Сирії з березня 2011 р. продовжується протистояння влади і опозиції. Опозиція вимагає відставки Асада, звинувачуючи урядові сили в насильстві по відношенню до мирного населення. Офіційний дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних ісламських терористів", підтримувані з-за кордону. За даними опозиційної Сирійської обсерваторії зі спостереження за правами людини, кількість жертв сирійського конфлікту вже перевищує 40 тис. осіб.

Читайте також: Сирійська опозиція вперше повідомила про застосування в Хомсі хімзброї урядовими військами

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top