ru ua

Ізраїль стурбований проявами антисемітизму в Україні, як вербального так і фізичного, - в.о. голови МЗС Ізраїлю

Ізраїль стурбований проявами антисемітизму в Україні, як вербального так і фізичного. Про це сьогодні в Києві заявив в.о. голови Міністерства закордонних справ Ізраїлю Зеєв Елькін, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я підтримую тісні зв'язки з багатьма жителями України. Тому, не описував би ситуацію як фашизація що відбувається в Україні. Але Ізраїль стурбований проявами антисемітизму в Україні, як вербального так і фізичного. Ця тема була піднята нашими українськими колегами в ході сьогоднішніх переговорів. Зі свого боку ми першими не встигли підняти цю тему. Наші українські колеги розуміють важливість припинення будь-яких таких антисемітських проявів ... Історичний досвід показує, якщо не реагувати на такі прояви жорстко і швидко, то це призводить до негативних наслідків. Для держави Ізраїль це вкрай важливо. Ми, як держава, стурбовані цим", - сказав Елькін.

Елькін додав, що уряд Ізраїлю відстежує ситуацію з антисемітизмом в Україні. "Такі прояви негативно впливають на імідж України ... Тому потрібна жорстка і безкомпромісна реакція на будь-які прояви антисемітизму, незалежно від того, з яких політичних кіл це виходить. У цьому позиції ізраїльської та української сторін збігаються. Посольство Ізраїлю в Україні вживає відповідних заходів, веде роботу і моніторить ситуацію", - сказав Елькін.

Зазначимо, згідно з недавньою доповіддю держдепартаменту США щодо ситуації з правами людини в світі за 2012 р., для багатьох держав серйозною проблемою останнім часом став антисемітизм. Серед найбільш неблагополучних країн американські аналітики виділяють і Україну. Керівник програми моніторингу та аналізу ксенофобії Асоціації єврейських громад України, член генради Євроазіатського єврейського конгресу В'ячеслав Лихачов відзначив особливу роль у створенні такого іміджу країни діяльність націоналістичної партії "Свобода".