ru ua

Виборці 59 округу просять Порошенка не допустити фальсифікацій

Виборці 59 округу (Донецька обл.) звернулися до Президента Петра Порошенка з проханням не допустити фальсифікації результатів виборів на низці дільниць округу. Про це сказано у відкритому листі виборців до глави держави.

Виборці 59 округу (Донецька обл.) звернулися до Президента Петра Порошенка з проханням не допустити фальсифікації результатів виборів на низці дільниць округу. Про це сказано у відкритому листі виборців до глави держави.

Згідно з документом, йдеться про близько 40 ділянок у Великоновосілківському районі, де «заарештовували спостерігачів, вивозили їх, залякували людей, спотворювали явку і результати». «Ці факти порушень зафіксували авторитетні та неупереджені громадські організації, в тому числі Міжнародна комісія з прав людини, Комітет виборців України, «Опора »», - йдеться в листі.

Також наголошується, що відбуваються на окрузі події неприпустимі для демократичної України. «Використовуючи технології старого режиму і спираючись на підтримку добровольчого батальйону, один з кандидатів від «Правого Сектора» Валентин Манько (за офіційними даними є самовисуванцем) дестабілізував ситуацію в наших містах. Саме бійці підрозділів «Дніпро-1» і «Правий сектор» фігурували в інцидентах з незаконним затриманням шести офіційних спостерігачів на виборчих дільницях №№140095, 140096, 140112.Большінство викрадень людей відбувалося в один і той же час, за однаковою схемою - їм підкидали докази, зокрема гранати, і навіть жінкам-спостерігачам. Потім відвозили в районне відділення міліції для з'ясування обставин», - зазначають виборці в листі до Президента.

Як стало відомо, озброєні бійці «Дніпра-1» спільно з офіційним представником Валентина Манько чинили тиск і на окружну виборчу комісію №59, що зафіксовано на відео і є грубим порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів України».

«Також, був документально зафіксовано вкидання бюлетенів головою дільничної комісії на виборчій дільниці №140089 в селі Червона Поляна Великоновосілківського району», - додається в листі. В документі описаний і цілий ряд інших порушень, зафіксованих на ділянках 59 округу.

Виборці вважають, що не можна розцінювати те, що відбувається на окрузі інакше, як спробу фальсифікувати вибори.

«Але ми будемо боротися. Так само, як ми боролися на виборах президента в травні 2014 року, коли повірили Вам і проголосували за Вас... Незважаючи на складну прифронтову ситуацію, виборці 59-го округу прийшли на дільниці і виконали свій громадянський обов'язок, зробили свій вибір. Ми голосували за нове майбутнє країни. Просимо і Вас виконати Вашу конституційний обов'язок і не дати вкрасти наш вибір», - звертатися автори листа до Петра Порошенка.

Вони також просять президента розібратися в ситуації і взяти під особистий контроль розслідування всіх фактів порушення виборчого законодавства в окрузі №59, забезпечивши чесний підрахунок голосів.

Як повідомлялося раніше, за результатами паралельного підрахунку, на 59 окрузі з відривом у 3357 голосів перемагає самовисуванець, мер Курахова Сергій Сажко. Сергій Сажко за підсумками голосування набрав 9438 голосів, його основний конкурент, командир «Правого сектора» і батальйону «Дніпро-1» Валентин Манько займає друге місце з 6081 голосів.