ua ru

З Криму за час анексії виїхали 10 тис. кримських татар, - Чубаров

З Криму за 10 місяців анексії півострова виїхали в інші області України близько 10 тис. кримських татар. Про це сьогодні на прес-конференції заявив голова Меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров, передає кореспондент РБК-Україна.

"Близько 20 тис. людей були змушені покинути Крим після незаконної анексії Криму, з них 9-10 тис - це кримські татари. Вони виїхали і розселені по Україні. Органи влади, як і наш Меджліс, допомагають їм", - повідомив Чубаров.

За його словами, досить велика кількість кримських татар, що проживають у Херсонській і Запорізькій областях, решта розміщена в західних областях України.

Він також повідомив, що вчора в Херсоні відбулися зустрічі з представниками органами виконавчої влади, де обговорювалося питання того, як можна зміцнити представництво кримських татар, щоб надалі забезпечити повернення Криму до складу України.

"Але як на мене, ми не почули повне розуміння наших проблем Херсонської виконавчої влади. Жодна з наших пропозицій у кадрових призначень голів обласних і районних адміністрацій не були враховані", - зазначив Чубаров.

Нагадаємо, раніше Чубаров заявив, що з Криму виїхали 8 тис. кримських татар.

Меджліс вимагає відправки в Крим спецмиссии ООН.