Підсумки саміту зони євро істотно пожвавили ситуацію на ринках позикового капіталу, - учасники ринку

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 10:08

Успішні підсумки саміту зони євро істотно пожвавили ситуацію на ринках позикового капіталу, вважають експерти і представники великих банків.

«Ситуація на ринках стала набагато спокійнішою. Довгий час висока волатильність не дозволяла компаніям випускати власні боргові інструменти - всі чекали якоїсь резолюції по Європі», - заявив глава підрозділу з торгівлі високонадійними облігаціями Bank of America Джим Проберт.

Багато експертів вважають, що минулі розміщення були лише передвісниками справжнього буму на випуск боргових інструментів. «Попит на довгострокові фінансові інструменти високої надійності найближчим часом буде залишатися на високому рівні», - вважає директор з інвестицій Citi Private Bank Річард Куксон.

Примітно, що пожвавлення торкнулося і ринку так званих сміттєвих облігацій, тобто паперів, не здатних похвалитися високим кредитним рейтингом. За тиждень до анонсування пакету заходів з підтримки зони євро фонди, орієнтовані на ці фінансові інструменти, залучили 4,2 млрд дол. Це рекордний показник з серпня 2003 року, що означає, що інвестори знову готові ризикувати своїми коштами. «Ринок був паралізований протягом двох-трьох місяців, і здається, тепер все знову стає на свої місця. Світло в кінці тунелю вже виразно видно», - вважає глава підрозділу високодохідних боргових інструментів Deutsche Bank Генріх Джонсон.

На думку ряду учасників ринку, активне розміщення сміттєвих облігацій буде відбуватися аж до кінця листопада.

Аналітики відзначили, що після оголошення в минулий четвер заходів з підтримки європейської економіки відразу кілька великих компаній розмістили свої високонадійні облігації на загальну суму приблизно 12,5 млрд дол.

Рекордсменом за запозиченнями стала американська компанія Verizon Communications, яка під чуйним керівництвом банків Credit Suisse, Morgan Stanley і UBS розмістила на ринку борг обсягом 4,5 млрд дол. Ця сума була розподілена на три частини в залежності від термінів погашення паперів - інвестори могли вкластися в облігації телекомунікаційного гіганта на п'ять, десять та тридцять років.

Ще одним великим позичальником на американському ринку виявилася компанія IBM, що випустила власні облігації на суму 1,85 млрд дол. Андеррайтером розміщення виступив цілий консорціум інституційних компаній.

Британська нафтовидобувна компанія BP випустила п'яти-і десятирічні папери на суму 2 млн дол. на дуже вигідних для себе умовах. Ставка по цих облігаціях виявилася вищою ставки для US Treasuries з аналогічним терміном погашення всього на 1,07 і 1,17 п.п. відповідно. У числі інших британських компаній, що вийшли на ринок, опинився рітейлер Tesco - його обсяг запозичень перевищив 1,2 млрд дол.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top