Італійський підрозділ Apple підозрюють у мільярдній афері

Італійський підрозділ однієї з найбільших компаній США Apple підозрюється в приховуванні більше 1 млрд євро від податкової служби Італії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Італійський підрозділ однієї з найбільших компаній США Apple підозрюється в приховуванні більше 1 млрд євро від податкової служби Італії. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела, знайомі з ситуацією.

Відносно компанії, італійський підрозділ якої базується в Мілані, вже почато розслідування. Представники правосуддя Італії подробиць справи не розголошують і інформацію про розслідування не коментують.

Компанія Apple вже не вперше звинувачується в податкових махінаціях. У травні 2013 року група сенаторів США звинуватили компанію у виведенні мільярдів доларів за рубіж через афілійовані компанії. Глава компанії Тім Кук всі звинувачення категорично відкинув.

Зазначимо, що останнім часом податківці Італії вибрали жорсткішу лінію поведінки відносно світових відомих компаній. Так, дизайнери Доменіко Дольче і Стефано Габбана були засуджені до двадцяти місяців в'язниці умовно і до штрафу в 400 млн євро за ухилення від податків на суму в декілька сотень мільйонів євро.

Нагадаємо, що чистий прибуток Apple в IV кварталі 2013 фінансового року знизилася на 8,5% щодо показника 2012 р. до 7,5 млрд дол. Дохід компанії за IV квартал 2012 р. склав 36 млрд дол., а чистий квартальний прибуток - 8,2 млрд дол., або 8,67 дол. на одну акцію. Валова квартальний прибуток склав 37% в порівнянні з 40% роком раніше. Міжнародні продажі склали 60% від квартального доходу.

Зазначимо, що за квартал компанія продала 33,8 млн iPhone - рекордна кількість для вересневого кварталу в порівнянні з квартальним показником у розмірі 26,9 млн в 2012 р. Компанія Apple продала 14,1 млн iPad порівняно з 14 млн в аналогічному кварталі минулого року. Квартальні продажі комп'ютерів Mac склали 4,6 млн пристроїв; у відповідному кварталі минулого року ця кількість становила 4,9 млн.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся