Італія за останні 4 міс. на 30% збільшила кількість віз, виданих громадянам України, - МЗС

Італія за останні чотири місяці збільшила кількість віз, виданих громадянам України, більш як на 30%, і одночасно зменшилося число відмов у візах, заявив сьогодні в Римі директор департаменту консульської служби МЗС України Андрій Сибіга, повідомляє радіо "Свобода".

За його словами, така динаміка свідчить про позитивні наслідки дії угоди між Україною та ЄС про додаткове спрощення оформлення віз, яка набула чинності 1 липня 2013 р.

У перебігу італійсько-українських консульсько-правових консультацій, що відбулися сьогодні в Римі, українська делегація порушила питання, щоб на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі позитивно оцінили зусилля Києва в напрямку реалізації першого етапу Плану дій щодо лібералізації візового режиму з країнами євроспільноти. Українська сторона вкотре наголосила, що після виконання необхідних вимог сподівається на скасування візового режиму з країнами ЄС.

"Італійські представники підтвердили, що громадяни України не становлять ні міграційної, ні безпекової загрози для Італії та інших країн ЄС", - сказав Сибіга.

На зустрічі фахівців із консульських питань йшлося також про підготовку довгоочікуваної двосторонньої угоди стосовно соціального захисту українських громадян в Італії. Йдеться передусім про питання пенсійного забезпечення мігрантів. Найближчим часом Україна представить італійцям проект документу, повідомив керівник української делегації, не вказуючи конкретного терміну укладення угоди.

А домовленість з Італією про визнання українських прав водія вже можлива у I півріччі 2014 р., додав Сибіга.

На Апеннінах офіційно живе понад 200 тис. українців. Неофіційна статистика свідчить, що їх принаймні утричі більше.

За даними дипломатів, Італія нині на першому місці за кількістю здійснення консульських послуг із боку України. Раніше пальму першості тримали прикордонні з Україною держави.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся