ru ua

Дослідження: споживчі настрої українців у грудні покращилися

Дослідження: споживчі настрої українців у грудні покращилися Фото: споживчі настрої українців покращився

Індекс споживчих настроїв українців у грудні склав 53,1

Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців в грудні склав 53,1, що на 3,1 пункту вище листопадового показника. Про це свідчать дані щомісячного дослідження споживчих настроїв в Україні, повідомляє прес-служба компанії GfK Ukraine.

Як наголошується, істотні зміни зазнали індекси очікувань щодо особистого матеріального становища та щодо девальвації.

Індекс поточного становища (ІТП) збільшився на 5,1 пункту до значення 48,4. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

- індекс поточного особистого матеріального становища (х1) склав 36,8, що на 3,9 п. вище, ніж у листопаді; 

- індекс доцільності робити великі покупки (х5) виріс на 6,4 п. і встановився на позначці 60.

Індекс економічних очікувань (ІЕО) виріс на 1,8 п., склавши в грудні 56,3. Складові цього індексу змінилися наступним чином:

- індекс очікуваних змін особистого матеріального становища (х2) виріс на 6,2 п. і дорівнює 53,6;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчого року (х3) змінився несуттєво, становить 43,6, що на 0,7 п. вище, ніж у листопаді;

- індекс очікуваного розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років (х4) зменшився відносно листопадового показника на 1,7 в. і дорівнює 71,8.

При цьому дещо зменшилися у грудні очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття зменшився на 3,7 п., встановившись на позначці 144,1. Індекс інфляційних очікувань склав 187,2, що на 2,2 п. нижче, ніж у листопаді.

Очікування українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців покращилися: індекс девальваційних очікувань зменшився на 9,4 п. ─ до значення 150,3.

"На тлі відсутності негативних новин і поступової макроекономічної стабілізації відбулося зменшення песимістичних настроїв щодо особистого становища в грудні, що призвело до зростання споживчих настроїв в цілому. В результаті ІСН досяг рівня кінця 2014 року", - заявили аналітики GfK Ukraine.

Дослідження: споживчі настрої українців у грудні покращилися

Фото: індекс споживчих настроїв

Нагадаємо, індекс споживчих настроїв українців у листопаді склав 50, що на 2,1 пункту вище жовтневого показника.