Іспанська Telefonica купує у голландської KPN німецького стільникового оператора E-Plus за 5 млрд євро

Іспанська телекомунікаційна компанія Telefonica SA підписала угоду з голландським оператором стільникового зв'язку KPN про купівлю його німецького підрозділу E-Plus за 5 млрд євро. У результаті угоди німецька "дочка" Telefonica, яка працює в країні під брендом O2, і E-Plus будуть об'єднані в найбільшого стільникового оператора Німеччини за кількістю абонентів, повідомляється в прес-релізі Telefonica.

Операція буде проходити у два етапи. На першому етапі німецька Telefonica Deutschland, в якій іспанський холдинг володіє 76,8% акцій, викупить 100% E-Plus за 3,7 млрд євро, а також передасть KPN 24,9% об'єднаної компанії. На другому етапі Telefonica S.A. придбає у KPN 7,3% об'єднаної компанії за 1,3 млрд євро. У підсумку KPN отримає 5 млрд євро готівкою і буде володіти 17,6% укрупненої Telefonica Deutschland. Контрольний пакет в об'єднаному операторі у розмірі 65% буде належати іспанської Telefonica.

Як зазначає Telefonica, поглинання E-Plus дозволить їй вийти на друге місце в телекомунікаційному секторі Європи за чисельністю абонентської бази і грошовою виручкою. Німецька "дочка" Telefonica "застовпить" за собою 30% ринку мобільного зв'язку Німеччини (по виручці від послуг) і наблизиться за цим показником до лідерів - Deutsche Telekom (T-Mobile) і Vodafone, кожен з яких забирає 35% доходів на німецькому ринку .

Операція по злиттю мобільних операторів O2 і E-Plus в Німеччині викличе пильну увагу Єврокомісії, оскільки мова йде про серйозне "перетрушування" телеком-ринку Німеччини. Інша інтрига цієї угоди - мотиви мексиканської телекомунікаційної групи America Movil (найбільшого акціонера KPN з часткою близько 30%), яка не стала перешкоджати продажу E-Plus її головному конкуренту на ринках Латинської Америки - Telefonica. На думку низки аналітиків, менеджмент KPN і власник America Movil Карлос Слім визнали ціну, запропоновану Telefonica, вкрай привабливою, враховуючи невизначені перспективи E-Plus на зрілому німецькому ринку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся