Іспанія отримає перший транш фіндопомоги на 30 млрд євро в липні 2012 р

Вівторок 10 липня 2012 08:09

Перший транш фінансової допомоги для рекапіталізації банків розміром в 30 млрд євро Іспанія отримає до кінця липня 2012 р. Про це повідомив після завершення зустрічі Єврогрупи міністр фінансів Франції П'єр Московічі, передає Reuters.

Крім того, Єврогрупа остаточно схвалить план фінансової допомоги Іспанії 20 липня 2012 р.

"Учасники Єврогрупи досягли угоди за програмою надання допомоги банківській системі Іспанії, - говориться в документі. - Ця допомога буде надана через Європейський фонд фінансової стабільності (EFSF), а потім через Європейський механізм стабільності (ESM)".

Також міністри фінансів країн - учасниць єврозони схвалили рішення про перенесення терміну скорочення дефіциту бюджету Іспанії до 3% на 2014 р.

Крім того, у вересні ц.р. почнуться переговори про створення механізму для "прямої рекапіталізації європейських банків через ESM", повідомляється в заяві.

Нагадаємо, 25 червня 2012 р. Іспанія офіційно запитала у ЄС фінансову допомогу на рекапіталізацію банківської системи в розмірі до 100 млрд євро. Раніше, 21 червня ц.р., були опубліковані перші підсумки аудиту іспанського банківського сектора, проведеного компаніями Rolan Berger та Oliver Wyman. За їх даними, для відновлення банківської системи Іспанії може знадобитися від 51 до 62 млрд євро.

Кошти на рекапіталізацію банків виділяються на умовах дотримання Іспанією бюджетної дисципліни і проведення програми фіскальної консолідації.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся