ru ua

Інвестори в сонячну генерацію виступають проти зміни "зеленого" тарифу, - експерт

Власники сонячних електростанцій виступають проти частої зміни "зеленого" тарифу. Про це заявив Нарек Арутюнян, керуючий партнер компанії Rengy Development, в ході круглого столу "Зниження "зеленого" тарифу для сонячних електростанцій: розумний баланс та оздоровлення сектору", присвяченого обговоренню законопроекту Кабміну "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику".

"Інвесторам, які вкладають гроші в будівництво сонячних електростанцій, необхідно мати стабільні правила роботи та постійний "зелений" тариф протягом всього періоду, поки реалізується проект... Ми готові і далі працювати, але ми повинні розуміти, що через півроку "зелений" тариф не зміниться", - підкреслив представник компанії-власника СЕС.

На його думку, при розрахунках "зеленого" тарифу повинні враховуватися поточні витрати на будівництво СЕС, а також величина "місцевої складової та високі процентні ставки за кредитами в Україні".

"Ми проти ретроактивного зниження тарифу. Вартість обладнання, яке ми купували на початку 2012 року, була в два рази вищою ніж зараз... За тією економікою, яка зараз пропонується, при зменшенні тарифу, у нас просто не виходить обслуговувати кредит", - підкреслив Арутюнян.

Коментуючи рентабельність проектів в сонячній енергетиці, Арутюнян зазначив, що вона становить близько 20-23% в залежності від розміру залучених кредитів. "На Заході кредит видається під 2-3%, і вони фінансують 90% витрат. У нас (банки, - ред.) фінансують 60% від загальних витрат. І в найкращому разі, якщо це міжнародні фінансові інститути, кредит можна отримати за ставками від 8 до 10% у валюті. Природно, що рентабельність падає при тому ж тарифі", - констатував представник компанії-інвестора.

Нагадаємо, у четвер, 9 квітня, Верховна Рада відхилила законопроект Кабінету міністрів №4644 (щодо вдосконалення розрахунків за енергоносії). Законопроектом пропонувалося виключити з формули розрахунку тарифу для вже побудованих СЕС коефіцієнт пікового часу 1,8, що автоматично зменшить величину тарифу для всіх вже побудованих станцій майже в два рази, а також істотно знизити "зелений" тариф для виробників сонячної електроенергії, чиї електростанції будуть введені в експлуатацію з 01 липня 2014 року до рівня тарифу для вітроелектростанцій.