ua en ru

Інвестори переходять з депозитів на облігації, - експерт

Інвестори переходять з депозитів на облігації, - експерт Фото: Костянтин Стеценко (ICU)

На думку Костянтина Стеценка, для випуску облігацій потрібно прийняти відповідні законодавчу і нормативну бази

Подальшій популяризації облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) сприятиме спрощення прямого доступу іноземних інвесторів на ринок ОВДП через інфраструктуру глобальних депозитаріїв. Про це заявив керуючий партнер інвестиційної групи ICU Костянтин Стеценко, виступаючи на Ukrainian financial forum 2017, передає Finclub.

Наголошується, що свідченням пожвавлення ринку ОВДП є збільшення портфеля ОВДП нерезидентів з 11 млн грн у середині серпня до 2,68 млрд грн у другій половині вересня, збільшення вкладень в ОВДП з боку страхових компаній на 37% за останній рік (з 4,3 млрд грн до 5,9 млрд грн) і на 25% - з боку НПФ (до 974 млн грн). Зростає попит на держпапери і з боку приватних інвесторів-фізосіб.

"Причина підвищеної уваги фізосіб до ОВДП - податкові стимули, а також зниження ставок за депозитами в банках", - пояснив Стеценко.

На його думку, наступним важливим етапом розвитку фондового ринку стане випуск гривневих облігацій ЄБРР або IFC.

"Облігації МФО можуть стати новим безризиковим інструментом для банків, страхових компаній і пенсійних фондів. Крім того, емісії облігацій ЄБРР і IFC, як правило, задають нові стандарти розміщення та структурування випусків облігацій. В Україні, наприклад, це можуть бути випуск облігацій з плаваючою ставкою купона", - зазначив Стеценко.

Він вважає, що початок розміщення тримісячних депозитних сертифікатів НБУ може наблизити випуск гривневих облігацій МФО, так як створить орієнтир для плаваючої ставки цих облігацій.

Перспективним цікавим інструментом для ринку можуть стати облігації, забезпечені портфелями кредитів і іншими активами. Для їх випуску необхідно прийняття відповідних законодавчої і нормативної бази, упевнений експерт.

"Забезпечені облігації дозволять банкам розвантажувати свої баланси, сек'юритизуючи портфелі іпотек або автокредитів, і залучати фінансування шляхом розміщення забезпечених облігацій", - каже Стеценко.

Він додав, що в таких інструментах також зацікавлені в першу чергу, інституційні інвестори – пенсійні та інвестиційні фонди, страхові компанії, яким на тлі зниження депозитних ставок необхідні дохідні, довгострокові і надійні інструменти.