Інститут національної пам’яті пропонує відзначати День захисника України 14 жовтня на Покрову

НовиниСуспільство    08.10.2014 - 10:52
Український інститут національної пам'яті підтримує позицію, висловлену Президентом України Петром Порошенком про неприйнятність святкування дня захисника Вітчизни 23 лютого, і пропонує відзначати День захисника України 14 жовтня, покликаючись на історичні традиції вшанування українського війська саме у цей день.

Український інститут національної пам'яті підтримує позицію, висловлену Президентом України Петром Порошенком про неприйнятність святкування дня захисника Вітчизни 23 лютого, і пропонує відзначати День захисника України 14 жовтня, покликаючись на історичні традиції вшанування українського війська саме у цей день. Про це повідомляє прес-служба інституту.

"Протягом багатьох століть свято Покрови було головним для українських вояків - від козацтва до Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. Сучасна українська держава є історичним та політичним спадкоємцем Русі, козацтва, визвольного руху та тисячолітньої християнської традиції. День захисника України, призначений на свято Покрови, стане важливим свідченням цієї спадковості та відмежування нашої держави від радянського тоталітаризму", - пояснив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Він наголосив на тому, що відзначення Дня захисника України 14 жовтня, на свято Покрови, сприятиме формуванню національної свідомості населення країни та патріотичному вихованню молоді.

Як відомо, в українській традиції Покрова тісно пов'язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків - тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України - Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.

Нагадаємо, 24 серпня 2014 р., Президент України Петро Порошенко у ході урочистої промови в ході військового параду до Дня Незалежності України заявив, що в Україні більше не буде відзначатися День захисника Вітчизни 23 лютого.

On Top