Іноземні інвестори на тлі сланцевого буму скуповують нафтогазові активи в США

На тлі сланцевого буму США відчувають масштабний приплив інвестицій з-за кордону в нафтогазовий сектор. Кількість угод M&A за участю іноземців в січні-вересні зросла на третину в порівнянні з аналогічним періодом 2012 р. Зараз самий відповідний момент для інвестицій в американську енергетику, впевнені аналітики.

За третій квартал загальний обсяг угод у нафтогазовому секторі склав 16,4 млрд дол. З них 2,8 млрд, або 17%, припало на іноземних інвесторів, свідчать дані PWC. Незважаючи на те що ця сума нижче торішнього показника в 4 млрд дол., іноземні компанії здійснили на 33% більше угод. За даними Deloitte, з десяти найбільших угод у першому півріччі в шести брали участь іноземці.

Однією з головних причин зростання інтересу до американським компаніям стала сланцева революція в країні. Угоди, в яких задіяні сланцеві родовища, склали в третьому кварталі близько 5,4 млрд дол. Основні регіони, де розташовуються відповідні родовища, - Техас (угоди на 1,7 млрд дол.) і Північна Дакота (1,5 млрд дол.). Зараз частки сланцевого газу і нафти складають 67 і 43% від загального рівня видобутку у відповідних секторах. Завдяки цьому в жовтні США стали найбільшим виробником рідкого палива (нафта, зріджений газ, біопаливо) в світі, обігнавши Саудівську Аравію, свідчать дані американського агентства PIRA Energy Group.

У цьому році середній рівень виробництва рідкого палива в країні складе 12,1 млн бар. в день. Загальний обсяг продукції збільшився на 3,2 млн бар. в день з 2009 р. - самий швидкий стрибок виробництва протягом чотирьох років з 1974 р. Раніше рекорд належав Саудівської Аравії. "США будуть впевнено займати позицію найбільшого постачальника палива в світі ще довгі роки", - йдеться в заяві PIRA Energy.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся