ru ua

Індонезія поклала провину за крах російського літака SSJ-100 на пілота

Індонезійська влада за підсумками тривалого розслідування прийшли до висновку, що причиною краху російського літака Sukhoi Superjet 100 в травні 2012 р. стала помилка пілота. Аварія, що сталася в 40 морських милях від аеропорту Джакарти, забрала життя 45 осіб, зокрема восьми громадян Росії.

Експерти індонезійського Національного комітету з безпеки на транспорті встановили, що апарат з інформування і попередження системи на борту літака був справний, проте пілот вимкнув устаткування безпосередньо перед крахом. Таку заяву сьогодні зробив глава НКБР Татанг Курніаді, передає Surabaya Post.

"Катастрофи можна було б уникнути, якби пілот включив апарат протягом 24 секунд з моменту першого попередження", - додав експерт. Він відзначив, що екіпаж літака не був добре знайомий з умовами місцевості, тому їм варто було орієнтуватися на свідчення устаткування.

Найближчим часом доповідь фахівців буде представлена на розгляд міністрові транспорту і Президентові країни.

Раніше представники російської сторони заявляли, що у момент катастрофи літак був справний. Вірогідною причиною аварії вони називали погані погодні умови або складні умови місцевості.

Читайте також: На місці краху SSJ-100 рятувальники виявили 14 тіл і уламки хвоста літака